Austraalia Lahtised: Serena Williams – Karolina Pliskova

Parimad vihjed

Australian Openi veerandfinaalis kohtuvad Serena Williams ja Karolina Pliskova. Naised kohtusid ka US Openi veerandfinaalis ja tol korral ei jäänud Pliskovale sõnaõigust. Williams pühkis temaga põrandat ja võitis 2-0. Väljakukate on nüüd sama ja sel korral on Williamsile veelgi enam eeliseid.

Williams on terve turniiri olnud suveräänne. Esimesed kolm ringi võitis ta puhtalt 2-0. Kaheksandikfinaalis pani Halep ta tööle, kuid võit tuli siiski kindlalt.

Williamsi tugevused on servide tugevuses ja servide täpsuses. Eestkäe löök on tõeliselt tugev ja sügav, mis sunnib vastase lööma kaugelt. Williamsi servide vastuvõtt on sama võimas. Kas jänki suudab domineerida Pliskova vastu teist korda poole aasta jooksul?

Pliskoval on olnud raskusi juba algusest saati. Karolina Muchova kaotas küll kahe setiga, kuid peale seda on olnud raske. Madison Brengle ja Camila Giorgi panid tšehhitari korraliku pinge alla ja serv sakkis kõvasti. Pliskova sai kolmesetilistes kohtumistes siiski võidu.
Viimase kohtumise Garbine Muguruza vastu sai Pliskova suurepärase võidu. Kõis tuli hästi välja ja hispaanlanna langes 3-6 ja 1-6.

Pliskova on suurepärane servija, aga ainult juhul, kui kõik õnnestub. Tänu oma pikkusele, on servides jõudu ja otsekohesust, mis teeb nende vastuvõtmise raskeks. Samuti on ta rahulik ja tark platsimängija. Samal ajal flopib Pliskova liiga tihti. Kui kohtumine kulgeb Williamsi pilli järgi, siis võib Pliskova juba oma mõtetes kaotada.

Mängu soosik (Williams) on selge ja tema hetke võimu vaadates on poolfinaali koht suhteliselt kindel. Pliskova mäng on olnud liiga ebakindel. Kui tal serv ei õnnestu, siis ei ole tal varianti. Võtame väikese riski ja paneme panuse sellele, et Williams võidab otse kahes setis.