Championship League: Luton – Derby

Parimad vihjed

Championship liiga viimast kohta hoiab enda käes Luton ja nad saavad endale külalisteks Derby, meeskonna kes unistab veel pääsemisest Premier Liigasse. Omavehelise esimese kohtumise võitis Derby kodus 2-0.

Lutonit ootab hetkeseisuga langemine League One, turvatsoon on juba kaheksa punkti kaugusel ja hetkel ollakse kaotanud neli mängu jutti. Pääsemist ei paista.

Derby sai endale aasta alguses appi Inglismaa legendi Wayne Rooney. Peale seda ei ole kordagi kaotatud. Hetkel on Derby küll liigatabeli 16, kuid keskkast on äärmiselt tasavägine ja neil on täitse võimalik tõusta veel Premier Liigasse, sellest kohast lahutab neid üheksa punkti. Viimasest viiest kohtumisest on napsatud 11 punkti. Kui samasugune hoog jätkub, siis ei ole miskit võimatu. Viimati alistati kodus Hull 1-0.

Vigastustega kummalgi probleeme ei ole. Derbyl puudub küll Krystian Bielik, kuid Phillip Cocu leiab talle kindlasti asendaja.

Luton on liiga võimsalt kehvim meeskond. Viimasest 10 mängust on saadud üks võit. Koduväljaku eelist ka nagu väga ei ole, liiga kõige kehvem tulemus ka kodus – 13 mängu ja 15 punkti. Derby on liiga kehvim jällegi võõrsil – 13 mängu ja 8 punkti. Peale Rooney saabumist on tulemused tunduvalt paremad ja võitu on neil väga vaja. Just selle võõrsilmängude statistika tõttu on nende koef nii uskumatult kõrge. Me läheme selle peale mängima, kuna väärtust on seal tublisti.