Championships league: Huddersfield – Derby County

Parimad vihjed

Championship liiga avaringis lähevad täna vastamisi Huddersfield ja Derby County. Kodumeeskond Huddersfield mängis eelmisel aastal mäletatavasti Premie League’s, kuid teisel hooajal ei suudetud kohast enam kinni hoida ja kukuti tagasi Championshipi. Derby mängis hea hooaja ja jõuti lausa play off ringi, kuid Aston Villa oli neist lõpuks parem ja marssis ise Premier League’i.

Huddersfieldi põhisats on jäänud samaks. Osaliselt seetõttu, et seal ei olnud tõeliselt tipptasemel meest ja neile on Championship liiga piisavalt väljakutsuv. Huddersfieldi probleem oligi selles, et meeskond oli liiga õhuke, kuid aste madalamal peaksid nad olema ühed kõvemad.

Derby läbis suvel muutuse kui peatreener Lampard liikus Chelseasse ja asemele tuli Phillip Cocu. Cocu on küsimärk. Ka noored põhimehed Harry Wilson ja Mason Mount naasesid Liverpooli ja Chelseasse.

Huddersfieldi suvi on olnud tunduvalt edukam. Kontrollkohtumistes ei saadud ühetegi kaotust, samal ajal kaotas Derby viiest mängust kolm. Derbyl on ka võtmemängijatel vigastusprobleemid, ehk kodumeeskond saab tunduvalt mugavamalt positsioonilt mängule minna.