Copa Libertadores: River Plate – Boca Juniors

Parimad vihjed

Täna õhtul kell 21.30 lüüakse pall viimaks lahti Copa Libertadorese teises finaalis. River Plate kohtub Boca Juniorsiga neutraalsel väljakul Madriids.

Teine finaalkohtumine pidi mängitama River Plate koduväljakul, kuid meeskonna fännid ründasid Boca Juniorsi bussi. Vigastada sai kapten Pablo Perez ja keskväljamängija Gonzalo Lamardo.

Boca Juniors keeldus mängimast kuna kaks mängijat olid saanud vigastada ja ei olnud mänguvalmis. Lõpuks River Plate oli samuti viisakas ja oli nõus mängu teisele ajale viimisega.

Suurte otsuste aeg. Kas Argentiina on turvaline mängukoht? River Plate fännid sai teada, et mäng toimub mujal ja kõike seda nende enda rumaluse tõttu. Mäng otsustati pidada teisel pool maakera ja see otsus oli kõigile šokk. Kohtumine peetakse Santiago Bernabeul ja mõlema meeskonna fännidele müüakse vaid 5000 piletit kui Bernabeule mahub 75 000 pealtvaatajat.

Kui kohtumine on 90 minuti järel viigis, siis minnakse otse penalteid lööma. Mängu Madridi viimine on väga suureks eduks Boca Juniorsile, kes ei pea mängima ega penalteid lööma El Monumentalil 70 000 pealtvaataja ees. See on esimene Copa Libertadose finaal mis peetakse väljaspool Lõuna-Ameerikat.

Esimene kohtumine peeti Boca koduväljal La Bambonera staadionil. Mäng oli tasavägine ja lõppes seisuga 2-2. Meeste tunded püsisid kenasti kontrolli all läbi terve kohtumise ja jagati vaid kuus kollast kaarti. See on Lõuna – Ameerika standartite kohaselt suhteliselt puhas kohtumine.

Ei ole põhjust eeldada, et teises mängus lähevad tunded keema, kuigi tegemist on maailma kuumima derbiga.

Mängus on panused kõrged. Lisaks Buenos Airese jalgpallikuningaks saamisele napsab võitja 6 miljonit dollarit auhinnaraha. See on suur summa Lõuna-Ameerika meeskonnale. Kuna panused on suured, siis usume, et meeskonnad üritavad mängida puhast mängu ja mitte riskida võimaliku punase kaardiga.

Esimeses mängus jäädi kõvasti pakutud liinile alla ja täna panemegi sellele panuse, eriti kui mängitakse ka neutraalsel väljakul. Valikuks on panus alla 8,5 kaardi.