Coppa Italia: Parma – Roma

Parimad vihjed

Coppa Italia kaheksandikfinaalis ristavad täna mõõgad Parma ja Roma. See on teine kord kui meeskonnad sel hooajal kohtuvad.

Võõrustajad on liigatabeli seitsmendad – kaks kohta Romast tagapool, kuid see ei tähenda karikamängus midagi.

Romal on olnud võõrsil tugevate meeskondade vastu raske ja Parma hea minek on Romale halvaks uudiseks. Roma ei ole Top 8 meeskonda suutnud sel hooajal veel võita. Viimatiseks kaotuseks oli kodus Juventusele 1-2. Lisaks sellele kaotati Parmale võõsil 2-0. Parma on kodus võitnud viimasest üheksast kuus mängu.

Samuti ei soosi tähti Roma Coppa Itaalia ajalugu. Viimased kolm kohtumist võõrsil on kaotatud ja eelmisel aastal piinlikult 7-1 Fiorentinale. Viimasest 11 karikamängust on võidetud vaid neli ja see on Roma taolisele klubile päris piinlik.

Parma on seevastu võitnud viimasest seitsmest Coppa Italia mängust kodus viiel korral. Viimased kaks vooru samuti võideti ja väravavõrk leiti üles 17 korral nendes seitsmes mängus. Viimase seitsme aastaga on kodus Coppa Italiast välja langetud vaid kahel korral. Usume, et Parma saab tulemuse tehtud.

Vaadates neid numbreid ja viimast kohtumist, siis tekib küsimus, miks saab Parmale koefi nelja ringis? Võiks ju kindluse mõttes mängida kahekordset võimalust või Viik ei loe, kuid mängime siiski 1×2 ja Parma võidule. Vaid 10% nende kodumängudest lõpeb viigiga ja karikamängudest viimasest kümnest üks.