Eesti Karika finaal: Narva Trans – Nõmme Kalju

Parimad vihjed

Laupäeval toimub A. le Coq Arenal väga suur sündmus. 2 võistkonda mängivad omavahel läbi Eesti Karika tiitli. Narva Trans vs. Nõmme Kalju.

Karika finaal on väga spetsiifiline mäng. Mäng, mille jooksul võib kõike juhtuda, eriti kui kahe võistkonna tasemevahe ei ole suur. Julgen väita, et Nõmme Kalju ei ole Narvast nii palju üle, et siin peaks ülekäiku ootama. Miks?

  1. Nõmme Kalju tiitlijärgne pohmell kestab ikka veel. Treenerivahetus ei ole mitte midagi muutnud. Võistkond ei jookse, tahet on ehk natuke rohkem, aga eelmise aasta liikumised on kuhugi kadunud.
  2. Narva Trans on väga edukas suurte vastu. Ei anna mänge ära kergelt. Liigas jäi nende omavaheline mäng 0-0. Levadia võitis vaid 2-1. Flora käest saadi Narvas 1-0 kaotus viimaste minutite penaltist ja A. le Coqi mäng Floraga jäi sootuks 2-2.
  3. Narvas on väga korralikul tasemel keskkaitsjate paar + kaitsvate poolkaitsjate due. Poljakov ja Irie suudavad väga hästi mängu kontrollida ja sealt vahelt on äärmiselt raske rünnakuid ehitada.
  4. Kaljul on tõepoolest probleeme rünnakul + kaitses tekib palju eksimusi.

Kokkuvõttes ma siiski jätaks Kaljut favoriidiks, kuid kindlasti mitte nii suureks, kui koefitsiendid pakuvad. Usume Narva Transi!