Eesti Karikas: Nõmme Kalju – FCI Levadia

Parimad vihjed

Eesti Karika poolfinaalis kohtuvad Nõmme Kalju ja FCI Levadia. Samad võistkonnad kohtusid 3 päeva tagasi samal väljakul ning siis krooniti võitjaks Nõmme Kalju.

Kuid miks tolles mängus Levadia kaotas? Kas nad mängisid halvemini? Kas Kalju näitas mingit ületamatut kvaliteeti? Tegelik mängupilt aga ei kujundanud lõpptulemust. Eriti kui me räägime esimesest poolajast. Levadia oli selgelt üle, Levadia mängijad on selgelt kvaliteetsemad. Levadial ei läinud pall sisse… Jah, võib öelda, et realiseerimine on ka osa jalgpallist, aga keeruline on näha, et üks võistkond võidab teist mängu järjest puhtalt tänu õnnele. Ja Kaljul seda õnne oli. Lisaks on väga keeruline teist mängu järjest olla ülimalt jõuline. Sest ainult tänu erakordsele jõulisusele sai Kalju oma tahtmise pühapäeval.

Levadia peaks selles mängus olema siiski soosik. Mõndades kihlveokontorites on Nõmme Kalju juba lausa favoriidistaatuses. Loogilist rünnakuehitust pole Kalju mängu ikka tekkinud. Suur hurraa, mille pealt end üheks mänguks kokku võeti, ei pruugi igavesti kesta, eriti endast tugevamate vastaste vastu. Ja ärgem unustagem fakti, et Levadial ei ole enam eriti eksimisruumi ka. Ehk siis mängule häälestatakse end veelgi tõsisemalt.

Kui sellest paarist peaks kellegi võitu ennustama, siis pigem on selleks võistkonnaks Levadia.