Eesti Laul 2019, 1. poolfinaal

Parimad vihjed

xtra basic & Emily J pääseb finaali
@1.75 Mängima
Victor Crone pääseb finaali
@1.01 Mängima

Käes on aeg, mil riigid valivad laule, mis neid Eurovisioonile esindama lähevad. Loomulikult nii suurele sündmusele pakuvad ka kihlveokontorid meelehead.

Kuna sel aastal on poolfinaalid kavas otseesituses ning Tartus, toimub 1. poolfinaal neljapäeval. Kõikide eelduste kohaselt peaks 1. poolfinaal tugevam olema.

Selles esinevad järgmised artistid, kelle edasipääsus ei saa kahelda (meedia haip, head lood ning küsitluste tulemused):
1. Victor Crone @1.01 (Betsafe)
2. Sandra Nurmsalu @1.13 (Coolbet)
3. Stefan @1.25 (Betsafe)
4. Inger @1.25 (Betsafe)

Järgmised edasisaajad ei ole meedias nii palju tähelepanu saanud ning erinevates küsitlustes on veidi tagasi jäämas. Küll aga jääb silma koheselt kollektiiv nimega xtra basic & Emily J. Tegu on noortepärase ning tänapäeval väga aktuaalse muusikastiiliga. Lisaks vaimustab ka nende videote vaatamiste arv Youtube keskkonnas. Võimalik, et žüriile ei pruugi nad meeldida, kuid rahvas hääletab neid 6 parima hulka.
5. Xtra basic & Emily J @1.75 (Betsafe)

Kuuendat edasipääsejat on aga väga raske ennustada. Suure tõenäosusega läheb see kuues viimasele rahvahääletuse ringile ning siin on kergem ennustada, kes ei saa edasi.
Selles listis peaksid olema The Swingers, kellel on esialgu lootust vaid seepärast, et ansamblis on kuulsad nimed. Aga vastav muusikastiil on siiski nišikas ning ei paku laialdasele publikule huvi. Seda näitavad ka küsitlused.
The Swingers ei kvalifitseeru @1.68 (Coolbet)


xtra basic & Emily J pääseb finaali
1.75