Eesti Meistriliiga: JK Tallinna Kalev – Maardu Linnameeskond

Parimad vihjed

6. vooru avavad Tallinna Kalev ja Maardu Linnameeskond, kes kohtuvad omavahel laupäeva lõunal Kalevi staadioni kunstmuruväljakul.

Kahe peale on saadud kokku 4 punkti (Maardu võit Kuressaare üle ja viik Tammekaga) ning on lastud ohtralt väravaid. Tõsi, Kalev on suutnud püsida enam-vähem viisakate numbrite sisse, kui Maardu on täielikult hävinenud suurte vastu (19 väravat lastud TOP3 tiimide vastu).

Seejuures on näha kindlat tendentsi, mis määrab ka selle mängu jõujooni. Tallinna Kalev püüab küll kogu südamest ja jõust mängida kõigi vastu jalgpalli ja üldjuhul see ka õnnestub, kui Maardu keskendub vaid nendele mängudele, kus neil on reaalsed punktivõimalused. Hetkel on viimaste strateegia oluliselt tulusam ning ei ole kahtlustki, et samamoodi juhtub suure tõenäosusega ka laupäeval. Maardu on võistkonnana veidi nõrgem kui Kalev, kuid kui lähtuda eraldi mängijate kvaliteedist, siis peaks Maardu olema favoriit. Mängus ei tule ilmselt palju võimalusi, mäng tuleb närviline, mängus on palju. Seega määravaks saab just kogemus ja kliinilisus. Sellised mehed nagu Gussev ja Malov omavad seda palju suuremal määral, kui Kalevi edurivi mängijad.

Igal juhul on mäng pigem võrdne ning hetkekoefitsiendid tekitavad pigem arusaamatusi, miks Kalev on justkui selle mängu favoriidiks.