Eesti Meistriliiga: Paide – Tammeka

Parimad vihjed

Meistriliiga järjekordses voorus kohtuvad laupäeva õhtul Paide Linnameeskond ja Tartu Tammeka.

Mõlemad võistkonnad asusid hooajale suurte lootuste ja ootustega, kuid need on realiseerunud erinevalt: Paide on võitlemas esikolmiku koha nimel, Tammeka vegeteerib väljalangemistsooni piirimail, kaotades isegi Kuressaarele.

Sellele mängulegi tullakse erinevas tujus. Tammeka hävitati Levadia poolt 7-0, Paide aga sai ülitähtsa võidu Narvast. Paide on selle mängu selge soosik, kuid kas mängus on oodata palju väravaid?

Vastus sellele küsimusele on “pigem ei”. Kõige lihtsam selgitus sellele on suured vigastustemured mõlema võistkonna ründeosakonnas. Ehk siis lihtlabaselt- kes neid väravaid lööma hakkab? Ja kuigi Paide ridades on tagasi ääreründaja Yao, puudutab puudujate nimekiri selliseid nimesid nagu Jatta, Kauber ning Prosa. Olukord on suhteliselt kriitiline ning arvestades kui hästi on mõlemad tiimid võimelised kaitsma, on oodata mängu, kus otsustada võib kõike 1 värav.

Lisaks mängitakse ka pärismurul, üleminek millele on tihtipeale kevadel vägagi valuline ning ei soosi liiga suurt võimalusterohkust.