EFL Cup: Arsenal – Tottenham

Parimad vihjed

Põhja-Londoni derbyst ei ole just palju aega möödas ja juba on uus ees ootamas. Sel korral on panuseks karikamäng, ehk Carabao karika poolfinaal.

Arsenali pikk kaotusteta seeria sai pühapäeal otsa kui Southampton võitis neid oma koduväljakul. Kusjuures see oli nende esimesek võiduks koduhoovis sel hooajal. Arsenal tundus selles mängus kuidagi uimane. Meenutas natuke Arsene Wengeri stiili. Neile löödi kolm väravat ja kõik enam vähem ühesugused ja see tõi kurvad mälestused Gunnersi fännidele. Me ei oleks siiski veel liialt mures. Unai Emery ajastul panustatakse teisiti.

Arsenal võitis samade meeskondade kohtumise paar nädalat tagasi koduväljakul 4-2, kuid Tottenham on alates sellest perioodist oma mängu tunduvalt parandanud. Sinna perioodi mahub ka viigipunkt Barcelona vastu Camp Noul. Mõlemal meeskonnal on suhteliselt uued mehed väljakul kui võrrelda detsembri alguse kohtumisega. Kohtumise lähtepunktid on raksesti ennustatavad.

Põhja-Londoni derbyl ei ole kunagi läinud halvasti kui teed oma panuse paljudele väravatele. Nüüd kui mõlemal on muutused kaitses, siis ei ole suurt mõtet võitvat valemit muuta. Ründama lähevad mõlemad jätkuvalt innukalt ja mehedki on A klassist ja see tõstab väravaootust veelgi.