EFL Karikas: Manchester United – Manchester City

Parimad vihjed

Täna mängitakse Inglismaa karika poolfinaal linnarivaalide Man United ja Man City vahel. Võiks arvata ja seda arvavad ka bookmakerid, et City on selle mängu suureks favoriidiks. United on küll olnud ebastabiilne, kuid kodus see siiski nii ei ole olnud. Viimases 13 kodukohtumises ei ole kaotusekibedust tuntud, nendest kaheksa on võidetud.

Lisaks veel fakt, et ManU alistas vaid kuu aega tagasi Man City võõrsil 1-2, võiks neile anda veelgi eneseusku juurde. Muidugi ei kontrollinud ManU palli, kuid nende kvaliteet ja viimistlemine oli suurepärasel tasemel. Lööke raamidesse tehti rohkem ja ohtlikke olukordi oli samuti enam.

Koduväljal on United viimasest kaheksast mängust löönud seitsmes vähemalt kaks väravat.

Peale ManU käest saadud kaotust on City oma mängu parandanud ja on taaskord paremas vormis. City on võitnud viimased kolm kohtumist skoorides kaheksa ja lastes endale lüüa kaks. See on natuke petlik, kuna kõik need mängud mängiti kodusel Ethiad staadionil. Viimane mäng võõrsil Wolvesi vastu aga kaotati 3-2.

Võõrsil mängimine on Cityle natuke probleeme valmistanud. Viimasest viiest liigamängust on kaks kaotatud ja üks mängitud viiki. Väravate löömine ei ole City probleemiks, kuid oma värava puhtana hoidmine on küll. Viimasest viiest mängust võõrsil on neljal korral lastud endale ka värav lüüa ja kaks või enam on löödud nendest kolmes.

Meid ahvatleb koef ManU üle 1,5 värava. Turu koef on ca 3,20 ja see on väga ahvatlev. Mitte lihtsalt ManU ei löönud Cityle võõrsil kaks väravat, vaid ka nende ründemäng oli terav. ManU on näidanud end suurepärasena just Top6 meeskondade vastu. Nagu mainitud on nad viimasest kaheksast kodumängust löönud vähemalt kaks väravat seitsmes mängus.

Usume, et sellest mängust võib oodata päris mitut väravat, ehk ka väravaliin üle 3,0 kõlab päris hästi.