EHT: Tšehhi – Soome

Parimad vihjed

Selle hooaja teine EHT turniir peetakse Venemaal. Soome peab aga avamängu hoopis Tšehhis, Plezenis. Tšehhi siis naudib esimeses kohtumises koduväljaku eeliseid ja nendel turniiridel on see päris määrav.

Meie arvates on Tšehhi kogenematute soomlaste vastu suureks favoriidiks. Tšehhi võitis ka hooaja esimese EHT turniiri ja on kogunud kokku head mängijad ka selleks turniiriks. Meeskonna selgeks täheks on KHLi punktitabeli teisel kohal olev Dmitri Jashkin.

Karjala turniiriga võrreldes on Soome meeskond tunduvalt nõrgenenud. Kaheksa mängijat paneb esimest korda selga sinivalge vormi. Peatreener Jalonen on hankinud kohalikust Liigast võimalikult head mängijad. Põhimeesteks on Julius Nätti ja Eemeli Suome, kes on ka Liiga punktitabeli resultatiivseimad mehed.

Tšehhi võitis Soomet juba Karjala turniiril ja miks peaks nüüd, mängides kodus, olema teisiti. Väravaid väga palju me ei ootaks, kuna tegemist on turniiri esimese mänguga. Panustame Tšehhi võidule ja sellele, et mängus on alla 4,5 värava. Tšehhi poolt räägib parem materjal ja koduväljaku eelis. Soomel aga paljud põhitegijad puudu.