EsiliigaB: Võru JK – Nõmme United

Parimad vihjed

Augustikuu viimasel nädalal peetakse Eestis hulgaliselt nädalasiseseid mänge. Seejuures ka Esiliiga A ja Esiliiga B-s. Täna Võrus sõidab kohalikult Heliosele külla Nõmme United.

Peab tõdema, et kuigi on Nõmme United üldiselt päris tugev võistkond, on neil stabiilsusest vajaka jäänud. Võistkonna ülinoore keskmise vanuse tõttu on tehtud rumalaid vigu ning paljud mängud ka ära antud. Lisaks lahkus võistkonnast nende esikinnas Hein ning viimaste mängude lastud väravate arv näitab, et sellel on oma mõju olnud.

Võru ei ole loomulikult oluliselt tugevam sats. Koosneb põhiliselt kogenud Tartu mängumeestest. Antud koosseis on veidi lahjendatud mõne kohaliku noormängijaga. Üldiselt näidatakse mõlemalt poolt sarnase tasemega mängu ning tihti oleneb mõlema puhul (eriti Nõmme United) tulemus sellest, kuidas minema hakkab…

Ja siinkohal ongi huvitav, et Nõmme Unitedit nii suureks favoriidiks peetakse. 70% tõenäosusega peetakse neid võitjaks. Isegi kui nad on selles mängus favoriidid ei tohiks tõenäosus olla kõrgem kui 50% (koefitsient 1.9-2.0). Kuigi Coolbet ei paku võimalust panustada Võru mittekaotusele, saab teha panuse nende võidule ja viigile.

Miks ei pruugi Nõmme võita?
1. Mäng on võõrsil, tööpäeval kell 18.30. Eesti mõistes on tegu väga pika sõiduga.

2. Võru kogenud mängijad vs. Nõmme noored poisid. Meeskondade sisuline võrdsus.

3. Nõmme ei ole see hooaeg kahes mängus suutnud Võrut võita (mõlemad mängud jäid viiki).