EURO 20: Itaalia – Türgi

Parimad vihjed

  • Itaalia on võidutsenud viimases kaheksas mängus ja skooritud on neis kõigis vähemalt kaks väravat
  • Türgi on endale lasknud kaks või enam väravat kuues mängus viimasest kümnest

Lõpuks saab Euro 2020 alguse, küll aasta hiljem. Türgit nimetatakse turniiri võimalikuks mustaks hobuseks, seda just noorusliku ja väga põneva koosseisu tõttu. Itaalia vastu siiski me neid avamängus võitmas ei näe. Itaalia purustas viimati reedel Tšehhid 4-0. See tähendas, et nad on võitnud viimased kaheksa mängu. Roberto Manchini mehed ei ole kaotusekibedust tundnud juba 27-es järjetikuses mängus, nii et usk nende võimsusesse on tugev.

Türgit ei tohiks muidugi alahinnata. Veteran manager Senol Gunes´e mehed on noored ja energiat täis. Lisaks on neil kogenud ründeäss Burak Yilmaz. Türgi on kaotanud viimasest 13-st mängust vaid ühe, kusjuures skalpe on võetud ka sellistelt suurtelt nagu Holland, Venemaa ja Norra. See on küll aukartust äratav nimekiri, kuid Itaalia on kvaliteedi poolest siiski samm edasi.

Itaalia on löönud vähemalt kaks väravat oma viimases kaheksas mängus, nii et Itaalia ainult kaitses istumine on ajalugu. Kaks või enam väravat löödi Lätile, Hollandile, Ungarile, Venemaale, Horvaatiale ja Serbiale. Usume, et ka EM-i avamängus suudetakse kaks kolli virutada, seda enam, et mängitakse kodus.

Itaalia kaitse on olnud küll suhteliselt murdmatu, kuid Türgi on väga ründav ja me usume, et ka nemad suudavad skoorida. On ju Türgi skoorinud viimasest 13-st mängust 11-s.

Kui väravalööjale panustada, siis selleks oleks Ciro Immobile, Lazio mees kes põrutas klubis sel hooajal 25 kolli ja viimasest neljast koondisemängust on väravate arve avatud tal kolmes.