EURO 20: Prantsusmaa – Šveits

Parimad vihjed

Kolme aasta tagune maailmameister Prantsusmaa on ka EM-i selge favoriit. Nad küll võitsid vaid ühe alagrupimängu, kuid alagrupp ei olnud ka kergete killast.

Prantsumaa tegi alagrupis viigi nii Ungari kui ka Portugaliga, kuid nende ründemäng Portugali ja Saksamaa vastu näitas siiski nende taset päris selgesti. Kusjuures hoopiski kindel kaitse on Prantsusmaa trump.

Surmagrupist navigeeriti läbi päris kenasti ja saadi ka alagrupi võit. Prantsusmaa kaotusteteta mängude seeria on nüüd veninud 10 mängu pikkuseks, kusjuures viimane kaotus tuli Soomelt.

Šveits pääses alagrupist edasi tänu väga kesiselt esinenud Türgile, keda siis viimases mängus võideti. Itaalia käest saadi 3-0 kaotus ja Walesiga tehti 1-1 viik.

Kaotusmängus Itaaliaga oli Šveits väga kehva ja nad olid ainus meeskond kellele Türgi suutis värava lüüa. Šveits ei ole kunagi EM-il jõudnud 16-ne hulgast edasi ja väga väga tundub, et sama saatus ootab neid täna.

See võib olla mäng mis tõmbab Prantsusmaa korralikulrt käima. Itaalial ei olnud Šveitsi kaitse vastu mingisuguseid probleeme. Eesliinis sellised mehed nagu Antoine Griezmann, Kylian Mbappe ja Karim Benzema keda varustab suurepärane Paul Pogba. Viimases viiest mängust kolmes on Prantsusmaa skoorinud vähemalt kaks väravat ja usume, et seda teevad ka täna Šveitsi vastu. Šveits ei saanudki korralikult Itaalia kaitset testida ja arvestades prantslaste kõva kaitset (viimasest seitsmest mängust viis nullimängu) ei saa Šveits ka Prantsuse kaitsest läbi.

Panustame sellele, et Prantsusmaa võidab vähemalt 2 väravaga. Aasia händikäpi puhul kui nad võidavad vaid ühe väravaga, siis panus tagastatakse.