EURO 20: Taani – Soome

Parimad vihjed

  • Taani on skoorinud vähemalt kaks väravat viimases 11-nes mängus
  • Taani on hoidnud oma värava puhtana viimases kuues kodumängus (mäng peetakse Taanis)

Kui mitte arvestada suuri jalgpalliriike, siis on Taani üks favoriite võitmaks kogu EM-i. Neil on kolmes alagrupimängus koduväljaku eelis ja see teeb neist isegi ohtliku vastase Belgiale, Soomest rääkimata, keda peetakse selle alagrupi autsaideriks.

Peale raskeid mänge Inglismaa (0-0) ja Belgiaga (0-2) Rahvuste liiga raames on taanlased võitnud viimased viis kodumängu, skoorides vähemalt kaks neis kõigis ja lüües kokku 18 väravat.

Samal ajal on Soome teinud kaks EM soojendusmängu – Rootsi ja Eesti vastu, kaotades mõlemad vastavalt 0-2 ja 0-1. Viimased kolm mängu on nad kaotanud ja võitnud ei ole Soome viimases kuues mängus.

Taani on seevastu võitnud viimasest 11-st mängust üheksa. Kõik need numbrid soosivad Taanit ja me usume, et nad löövad vähemalt kaks väravat ja panustame üle 1,5 värava.

Soome ei ole viimases kahes mängus skoorinud ja nende ründetuus Teemu Pukki alles paraneb vigastusest ja kindlasti ei ole tippvormis. Arvestades lisaks seda, et Taani on enda viimasest kuuest kodumängust endale värava vaid ühes, võib panustada ka aasia händikäpile -1 Taani poolt vaadates. Ehk, kui Taani võidab ühe väravaga, siis panus tagastatakse.