EURO 20: Tšehhi – Taani

Parimad vihjed

Taani on oma viimased kaks mängu võitnud väravate vahega 8-1. Taanile on löödud värav kolmes mängus neljast mis turniiril mängitud. Tšehhi suutis korraldada külma dušši Hollandile kui võideti 2-0 peale sed kui Matthijs de Ligt sai punase kaardi. Tšehhile turniiril edu ei ennustatud ja see sai kinnitust mängus Inglismaa vastu. Siiski saadi Šotimaa ja Horvaatia vastu piisavalt punkte ja pääseti alagrupist edasi kolmandana.

Ei ole mingit katlust, et nad väärisid võitu nii Hollandi kui ka Šotimaa vastu. Šotimaal ei olnud ka õnne kui raisati tohutul hulgal häid võimalusi. Raske ka uskuda, et Tšehhid oleksid Hollandit võitnud kui ei oleks olnud seda õnnetut punast kaarti.

Taanil ei ole olnud õnne, kuid ikkagi ollakse heas positsioonis. Taani on olnud ja on siiani turniiri mustaks hobuseks ja miks ka mitte arvestades kuidas nende mäng jookseb. Võiks öelda, et lausa kõige loovam meeskond turniiril. Walesi vastu mängiti samuti uskumatult ilusat mängu ja muidugi võideti 4-0.

Taani on kaotanud küll kaks alagrupimängu, kuid väravate löömise võimalusi oli meeletult, kusjuures nende “goal expectancy” on turniiri kõrgeim. Ka kaotus Belgia vastu oli pigem õnnetu juhus.

Meie tänaseks valikuks on kindlalt Taani võit. Aitäh koefi eest ligi kaks.