EURO 2020 kval: Valgevene – Eesti

Parimad vihjed

Eesti reisib Valgevenesse pidama oma kuuendat EURO2020 kvalifikatsioonimängu. Valgevene võitis septembris meid kodus 1-2.

Valgevene on alagrupi eelviimane kui Saksamaa, Põhja Iirimaa ja Holland võitlevad koha eest EM-il. Parim koht mille Valgevene võib saavutada on alagrupi eelviimane. Usume, et nad soovivad selle ära kinnistada neljapäevases valikmängus.

Valgevene võitis oma Rahvuste karika alagrupi. Uute reeglite järgi osalevad nad RK playoffis siis kui nad kvalifikatsioonist edasi ei saa. See annab neile motivatsiooni hästi esineda.

Eesti jäi ka Rahvuste karikas oma alagrupi viimaseks ja ka EM kvalifikatsioonis ei ole veel ühtegi mängu suudetud võita. Eesti mänguvorm on olnud EM kval mängudes kesine juba pikemat aega. Viimased kaheksa mängu on kaotatud ja nendest mängudest vaid kahel korral on suudetud värav lüüa.

Valgevene ei ole suutnud ka oma väravat puhtana hoida, kuid Rahvuste karikas näidati suurepärast kaitsemängu. Neile ei suudetud lüüa ühtegi väravat kuue Rahvuste karika mängu jooksul.

Usume, et Valgevenel on hea võimalus ka neljapäeval oma värav puhtana hoida. Eesti on suutnud Euro 2020 kval mängude jooksul lüüa vaid kaks väravat ja Valgevenet võõrsil üllatada on juba raskem. Eestile on löödud vähemalt kaks väravat kõikides kvalifikatsioonimängudes. Panustame täna sellele, et Valgevene võidab Eestit nulliga.