EURO20: Soome – Venemaa

Parimad vihjed

Soome esimest korda EM-il ja avamängus kohe võit! Muidugi oli tegemist erililise mänguga ja me teame seda kõik, et Taani ei olnud peale Christian Erikseni õnnetut kokkuvarisemist enam endine. Võit Soomele on ikkagi tõsiasi ja ei vähenda nende vinget võitlusvaimu.

Soome jäi ikka korralikult Taani ründemasina alla ja natuke ka ime, et võiduga pääseti. Sealhulgas taanlaste kehvasti sooritatud penalti. Samal ajal peetakse Taanit turniiri mustaks hobuseks, kes on teinud viimaste aastate jooksul väga tugevaid tulemusi. Kindlasti on Taani paberil tugevam kui Venemaa. Venemaal ei ole sellist ründevõimu, ja kaitse nagu avamängus oli näha, vägagi ebakindel.

Venemaale tähendab see mäng väga väga palju. Kui Soomele kiirelt väravat löödud ei saa, siis tekib sisse närvilisus. Arvestades Soome kõvat kaitset, ei ole sinna värava löömine lihtne. Me läheme täna seda teed, et Venemaa kiiret väravat ei saa ja muutub närviliseks. See võib päädida ka punase kaardiga. Vaadates tänase mängu kohtuniku Danny Makkelie statistikat, siis võimalus selleks on päris hea. Ta on andnud 86 rahvusvahelise mänguga 23 punast kaarti.

Kuna Venemaa koef on madalam kui nende tegelik tase lubaks, siis panustame pigem sellele, et mäng lõpeb Soome võidu või viigiga, mis annab koefiks tubli 2,3+.