Euro2020 kvalifikatsioon: Eesti – Põhja-Iirimaa

Parimad vihjed

Põhja-Iirimaa võidab nulliga
@2.65 Mängima

Laupäeval, 8. juunil, asuvad A. le Coq Arena murule Eesti ja Põhja-Iirimaa koondised. Valikgrupis, kus on peale nende kahe veel Valgevene, Saksamaa ja Holland, on kõik vägagi lihtne. Endasugustega peab maksimaalselt punkte korjama ning üritama suuri hammustada. Põhja-Iirimaa saab aru, et nende jaoks on see reaalne. Põhjaiirlaste jaoks on see isegi eesmärk.

Eesti koondisel on aga veidi keerulisem. Martin Reimi jaoks on praegu rasked ajad. Lisaks sellele, et mängijate eneseusk pole kõige kõrgem, on mõned tähtsad lülidki puudu: Ragnar Klavan ja Henri Anier ei saa koondist seekord aidata. Sellises situatsioonis võib väljakule joosta verinoor Erik Sorga, kellel puudub rahvusvaheliste mängude kogemus sootuks.

Kui Eesti koondisel on rasked ajad, siis alati üritatakse mängida kaitsest lähtuvalt. See on olnud meie, kui väikese tiimi, päästerõngaks. Kuid aasta 2018 ja 2019 on näidanud, et see jalgpall ei too edu, ei too punkte. Sellise stiiliga jääb Eesti koondisel puudu ründejõust, kuid kaitses leitakse nõrgad kohad vastaste poole pealt ikkagi üles.

Kui midagi erakordset ei juhtu, siis Martin Reimi poolt juhendatav Eesti koondis läheb täpselt samasuguse häälestusega nagu tavaliselt. Mida see kaasa toob? Tagurliku taktika, vähe võimalusi endal ja mingisugune masendav värav vastaste poole pealt, mis ka ilmselt realiseeritakse. Fänn minu sees tahaks loota parimat, kuid panustaja minu sees mõtleb vastupidiselt


Põhja-Iirimaa võidab nulliga
2.65