EURO2020 kvalifikatsioon: Põhja-Iirimaa vs. Eesti

Parimad vihjed

Põhja-Iirimaa võidab ühe väravaga

Neljapäeval stardib Eesti jalgpallikoondise jaoks uus valiktsükkel. Seekord mängitakse välja Euroopa Meistrivõistluste kohti. Eesti on ühes alagrupis selliste hiidudega nagu Holland ja Saksamaa. Lisaks on kompotti tulnud lahjendama ka Põhja-Iirimaa ja Valgevene.

Põhja-Iirimaa on ilmselt lähiajaloos üks positiivsemaid vastaseid. Me kõik mäletame Kostja väravaid Belfastis ning seda eufooriat alagrupiturniiri järel. Paraku on ajad muutunud. Eesti koondises on lõpetanud paljud andekad jalgpallurid, peatreener on Martin Reim ning Põhja-Iirimaagi on teistsugune.

Igal juhul on Eesti jõudnud oma arengus sinnamaale, et iga Andorrast või Gibraltarist tugevama vastase vastu minnakse kaitsvalt, eriti võõrsil väljakul. Peab Martin Reimile au andma- kaitsta Eesti koondis oskab. Ja teeb seda isukalt. Kuid probleem on kaitsva mänguga selles, et kui sa mingitki ohtu vastastele ei tekita, muutuvad nad enesekindlamaks ja suunavad suuremad jõud rünnakule.

Fakt on see, et Põhja-Iirimaa tekitab Eesti värava ees survet. Tekitab seda ohtralt. Kindlasti tuleb palju tsenderdusi, kõvasti õhuvõitlust. Ja tervet mängu sellisel kujul ei ole Eesti kaitseliin lihtsalt harjunud mängima. Loogika ütleb, et mingi hetk keegi kusagil eksib ja põhjaiirlased saavad soodsalt löögile ja löövad ära. Ja seda sellele mitte just kõige andekamale tiimile vaja. Ühte võimalust kinnises mängus, mis ka ära lüüakse. Kodustele piisab 1-0st ja Eesti vaevalt nende väravat enam ohustab. Nii see suure tõenäosusega kahjuks jääbki…


Põhja-Iirimaa võidab ühe väravaga
3.0