Eurobasket kval: Belgia – Leedu

Parimad vihjed

Leedu alustab kossu EM kvalifikatsiooni võõrsil Belgia vastu. Leedu on muidugi oma alagrupi favoriit Tšehhi, Belgia ja Taani ees. Isegi kui tegemist on kvalifikatsiooniga, siis Leedu saadab sinna päris kõva satsi. Mitte midagi ei jäeta juhuse hooleks.

Leedu kaasas Lokomotiv Kubani mängijad Kuzminkase ja Kalnietise. Mehed on rahvuskoondise alustava viisiku liikmed ja mängisid ka eelmise aasta MM-il. Lisaks on MM meeskonnast mängimas Butkevicius, Maciulis. Ka Donatas Motiejunas teeb comebacki.

Belgia on viimastel aastatel teinud korvpallis väikest tõusu ja järjst enam on noori Belglasi USA üliõpilasliigas näha. Kvalifikastioonis on siiski vaid Euroopas pallivad mehed. Belgia tase on muidugi madalam kui Leedul ja lisaks sellele on neil vigastustega väljas mitmed põhimehed. Ismael Bakot näeme tõenäoliselt järgmises mängus Tšehhi vastu – tema esindab Lyoni, kes mängib Euroliigas Olympiacose vastu ja seetõttu ei saa koondist aidata.

Leedul on koondises noori lubavaid mängijaid ja lisaks nendele veteranid, kes tõenäoliselt purustavad Belgia. Belgialt on puudu tähtsaid mängijad ka korvi alt ja me ei näe põhjust miks peaks neil üldse mingit võimalust selles mängus olema. Natuke imekspandav on see liin mida pakutakse Leedule. Kasutame seda ära ja panustame -6,5 punktilise händikäpiga Leedule.