Euroliiga: Olympiakos – Panathinaikos

Parimad vihjed

Kreeka El Classico mida tuntakse ka Ateena derby all mängitakse täna õhtul Euroliigas. Kui need kaks omavahel mängivad, siis on möll juba kindel. Õnneks jääb see alla jalgpallimeeskondade kohtumiste fännimöllule.

Olympiakos kaotas üllatuslikult Darussafakale 79-75 ja Panathinaikos võitis samuti natuke üllatuslikult CSKA-d. Mõlemad võitlevad play off koha nimel, ehk panused on kõrged. Meeskonnad on Euroliigas omavahel sel aastakümnel kohtunud 10 korda ja võidud jagunevad pooleks.

See on ka suur Ameerika lahing kuna mõlema meeskonna peatreenerid on pärit just sealt. Kogenud David Blatt ja Rick Pitino. Blatt võitis Euroliiga 2014 aastal ja eelmisel aastal Eurocupi. Pitino alustas oma karjääri juba aastal 1974 ja ta on juhendanud mitmeid NBA meeskondi.

Panathinaikose võõrsil mängud ei ole euromängudes eriti hästi kulgenud. Nad on suutnud võita kuuest mängust vaid ühe. Uus peatreener on toonud värskeid tuuli, kuid see on alles esimene võõrsil kohtumine tema käe all. Nad peavad viskama rohkem punkte, kuna Olympiakose kodumängude keskmine punktisumma on üks liiga parimaid. Punktiliin on jube madal selles mängus. Vaid 154,5 punkti. Kuigi see juba kerkib. Ootame kiiret mängu ja palju vabaviskeid kuna mõlemad teevad palju vigu.

Kodumeeskond hakkab palju palli liigutama. Nad teevad seda tõhusalt ja kiirelt. Fiiling on kindlasti laes. Kui nii juhtub, siis saab Panathinaikose võõrsilmängude saldo kurva jätku. Panustame üle liinile ja Olympiakosele händikäpiga.