Euroopa Liiga finaal: Chelsea – Arsenal

Parimad vihjed

Chelsea ja Arsenali vaheline Euroopa Liiga finaal peetakse kolmapäeva õhtul Bakuus.

Chelsea hooaja lõpp oli suhteliselt raske, kuid siiski suudeti end rebida nelja parima hulka ja tagada pääs järgmise hooaja Meistrite Liiga alagrupiturniirile.

Ka Arsenali hooaja lõpp oli raske. Kaotati tähtsatel hetkedel ja seetõttu langeti välja nelja parima hulgast. Meeskonnal on suur suur soov Euroopa Liiga võita, kuna võit tagaks pääsu Meistrite Liigasse.

Mõlemad Londoni klubid on teinud vägeva Euroopa Liiga hooaja. Poolfinaalis oli Arsenal eriti heas hoos ja alistati Valencia nii kodus kui ka võõrsil kokkuvõttes 7-3. Chelsea pidi rohkem pingutama, et Frankfurtile vastu saada ja kokkuvõttes mindi siiski peale penalteid edasi.

Mängust oodatakse tasavägist lahingut, kuid Arsenali kasuks räägib see, et neil on soov selle kaudu saada koht Meistrite liigasse. Chelseal seda vajadust ei ole, kuid karika võitmine oleks klubile kindlasti väga oluline.

Lisaks võiks mainida, et Unai Emery teab täpselt kuidas seda turniiri võita, kuna ta juhendas Sevilla kolme järjestikuse võiduni aastatel 2014-2016. Paneme piletile Arsenali võidu ja seda kaasa arvatud lisaaeg ja penaltid.