Euroopa Liiga kval: Aberdeen – RoPS

Parimad vihjed

Aberdeen on ajaloo jooksul mänginud 135 Euroopa karika mängu ja nad on võitnud Cup Winners Cupi kui ka UEFA Super karika. RoPS on mänginud 18 Euroopa mängu ja ei ole kordagi teisest ringist edasi saanud.

Aberdeen ei ole hooajaeelsetes kohtumistes veel kaotanud ja RoPS on Veikkausliiga keskmike hulgas, ehk 10.

Need klubid ei ole kunagi varem omavahel kohtunud ja arvestades Aberdeeni Eurooopa kogemusi, siis ootame neilt võitu ka täna. Väga kaheldav on ka see, et RoPS suudab värava lüüa.

Aberdeen ei ole viies viimases mängus kaotusekibedust tundnud ja kolmel korral on mäng võidetud. RoPS on kaotanud viimasest viiest kohtumisest kolm ja kolmes mängus viimasest viiest ei ole suudetud ka väravat lüüa.

Aberdeenis mängib ka eelmise hooaja parim väravakütt Sam Cosgrove (17 väravat 40 mängus). Lassi Lappalainen lõi RoPS-i eest eelmisel hooajal kaheksa väravat, kuid tema liikus tagasi koduklubisse ja see tähendab, et Veka Pyyny, Jarkko Luiro ja Aleksandr Kokko peavad hakkama väravaid lööma. Oleme kindlad, et Aberdeen suudab enda värava puhtana hoida ja panustamegi sellele, et Aberdeen võidab nulliga. Lisaks võiks proovida 2-0, 3-0 täpset skoori.