Euroopa Parlamendi valimised Eestis

Parimad vihjed

Raimond Kaljulaid saab rohkem hääli kui Yana Toom
@2.95 Mängima
Raimond Kaljulaid ei pääse Euroopa Parlamenti
@1.16 Mängima
Eesti200 ei pääse Europarlamenti
@1.22 Mängima
Keskerakond saab ühe mandaadi
@1.30 Mängima

Pühapäeval valib Eesti rahvas inimesi, kes hakkab järgmised 5 aastat riiki esindama Euroopa Parlamendis. Üldiselt on sedasorti sündmused teistsugusemad panustamise mõttes. Me saame hinnata küsitluste tulemusi ja ühiskonna üldiseid meelsusi.

Seekordseid Eurovalimisi peab hindama vastavalt uue koalitsiooni tegutsemisele. On ilmne, et paljudele ei istu uus koalitsioon, nende tegutsemine ja nende sõnavõtud. Kuna see kõik on nii värske, siis kahtlemata tuleb suur protestilaine. Ja protestilaine tähendab suurt häältesaaki opositsiooniparteidele. Kahtlemata keegi paarist SDE/Reformierakond võidab. Miks mitte SDE? Nende reiting on tõusnud täpselt samamoodi nagu Reformi oma tõusis enne Riigikogu valimisi. Ja ka siis keegi päriselt ei uskunud nende võitu. Miks mitte uskuda nüüd?

Selles ei ole kahtlust, et Marina Kaljurand teeb puhta töö ja nopib võidu. Aga, mis saab Yana Toomist? Kas ta saab Europarlamenti, kas ta edestab näiteks Raimond Kaljulaidi. Esialgu on oodata, et Toom saab siiski rohkem hääli. Kuid oluliseks teguriks võib olla ilm. Kui pühapäeval on tulemas halb vihmailm, siis Yana Toomi valijad ei pruugi end jaoskonna minekuks kokkugi võtta. Raimond Kaljulaid võib kergelt saada Yana Toomist rohkem hääli.

Kas Raimond pääseb samas Europarlamenti? Vaevalt… Selleks tal hääli ei jagu. Nagu välja jääb taaskord ka Eesti200. Nad pole ilmselt olnud liiga häälekad viimased 2 kuud.

Mis saab peaministri erakonnast? Küll see Keskerakond ühe mandaadi ikka saab, aga rohkemaks neid seekord ei jagu. Reitingud ei luba lihtsalt. Ja seda lepingud poliitilise deemoniga ei unustata veel niipea.