Jäähoki MM: Kanada – Šveits

Parimad vihjed

A alagrupi esimene Kanada kohtub täna B alagrupi neljandana lõpetanud Šveitsiga. Kanada on oma mängu järjest paremini käima saanud. Peale Soomelt saadud kaotust on vahralehesärgid võitnud kõik kohtumised ja sai lõpuks ka alagrupi võidu endale. Viimases kohtumises alistati ka USA 3-0.

Meeskonna NHL-i tähed ärkasid ka vaikselt üles ja löödi enim väravaid enda alagrupid (36). Anthony Mantha oli meeskonna suurim punktitooja (7+5)

Šveits alustas turniiri nelja võiduga, kuid peale seda ei saadud mitte ühtegi punkti. Võideti vaid endast nõrgemaid meeskondi, kuid kohtumised Rootsi, Venemaa ja Tšehhi vastu kaotati.

Rootsi ja Tšehhi vastu kaotati vaid ühe väravaga ning samal ajal näidati head mängu. Tšehhi vastu ei olnud viigist mingisugust kasu ja seisul 4-4 eemaldati väravavaht ning Tšehhi sai võiduvärava tühja väravasse.

Mängu soosik on õiguspäraselt Kanada, kuna nad võitsid oma alagrupi ja Šveits on kohustatud reisima Bratislavast Kosiceesse. Šveitsi ei tohi alahinnata. Tegemist on sitke meeskonnaga ja Kanada peaks eelmise aasta poolfinaali hästi mäletama kui kaotati Šveitsile 3-2. Veerandfinaalis alistas siis Šveits Soome.

Mängime händikäpiga Šveitsile.