Jalgapalli MM: Saudi Araabia – Egiptus

Parimad vihjed

Täna peavad turniiril oma viimase kohtumise Saudi Araabia ja Egiptus. Neil on mängus vaid au, kuna mõlemad on kaotanud võimaluse pääseda play offi. Loomulikult ei taha kumbki lahkuda turniirilt ilma punktideta.

Saudide turniir on olnud vaevaline. Esimeses mängus saadi Venemaalt ketukas 5-0. Uruguay vastu mäng paranes tunduvalt ja suudeti luua isegi mõned väravavõimalused, kuid lõpuks võtsid Lõuna-Ameeriklased ikkagi 1-0 võidu.

Saudidel ei ole õnnestunud sel turniiril veel väravat lüüa, kuid Egiptuse vastu on tõenäoline, et seda suudetakse. Nende ründajad on tehnilised ja nobedad, kes suudavad Egiptuse kehvapoolse kaitse üle mängida.

Saudi Araabia kapteni Osama Hawsawi mängimine on veel kahtluse all ja tema puudumine annaks Egiptusele veelgi parema võimaluse kaitsest läbi mängida.

Egiptusele on MM olnud suur pettumus. Nii mõnedki arvasid, et neil on võimalus siit alagrupist edasi minna, kahjuks ei ole nende mäng olnud tasemel ja on saadud kaks kaotust. Mo Salah’i õlgadele asetati enne turniiri suured lootused, mida ta ei täitnud ka mängus Venemaaga.

Egiptuse ründemängus peaks olema piisavalt potensiaali, et panna Saudide väravavõrk sahisema vähemalt korra. Egiptusel vigastustega probleeme ei ole ja võib isegi juhtuda, et nende väravas näeme 45-aastast Essam El-Hadary‘t, kes väljakule astudes oleks vanim eales MM-il mänginud mängija. Kui see juhtub, oleks veelgi tõenäolisem, et Saudid suudaval lüüa värava.

Kuna mõlemale on see viimane kohtumine, siis midagi hoidma ei minda. Minnakse võitlema au eest ja tahetakse lüüa väravaid. Bookmakerid pakuvad häid koefe sellele, et mõlemad skoorivad.