Jalgpalli MM: Belgia – Jaapan

Parimad vihjed

Aasia händikäp: Belgia-1,5
@2,15 Mängima
Belgia lööb üle 2,5 värava
@2,65 Mängima

Kaheksandikfinaalid jätkuvad täna Rostovis, kus üks favoriitidest Belgia kohtub Aasia üllataja Jaapaniga. Oli oodata, et Belgia pääseb alagrupist kenasti edasi, ja seda ka nad tegid, puhaste paberitega. Jaapan aga pääses edasi tänu Fair Play punktidele, kuigi punkte oli neil sama palju kui Senegalil.

Belgia tegi alagrupis puhta töö. Kõigepealt alistati Panama ja Tuneesia väravate vahega 8-2 ja viimasena Inglismaa võideti 1-0. Arvati, et mõlemad soovivad mängu kaotada ja saada edaspidistes mängudes lihtsam vastane. Belgia puhkas selles mängus oma suuremaid staare, kuid ei olnud otseselt näha, et tahetakse see kohtumine kaotada. Keskvälja tööhobune Moussa Dembele tegi suurepärase mängu ja loodame, et ta saab seda ka Jaapani vastu näidata.

Belgia ründeliin on turniiri üks vägevamaid, kuhu kuuluvad Romeleu Lukaku, Eden Hazard ja Dries Mertens. Keskväljavirutuoos Kevin De Bruyne jagab suurepäraseid sööte äärtele, kes toidavad ründes Lukakut. Belgia kaitse on väikese küsimärgiga, mis tuleb saada tähtsateks mängudeks korda.

Arvati, et Jaapan jääb oma alagrupis viimaseks, kuid näidati südit mängu ja lõpetati alagrupp teisena. Tegemist oli nn “surmagrupiga”. Jaapan üllatas oma sirgjooneliste ja kiirete vasturünnaktutega. Nad kaotasid küll viimase mängu Poolale, kuid võit Kolumbia üle ja 2-2 viik Senegali vastu viisid Jaapani edasi. Tänane vastane Belgia võib lõpetada nende eduka turniiri.

Jaapani rünnakud ehitab üles Shinji Kagawa ja tänu tema suurepärasele väljakunägemisele toimivad kiirrünnakud suurepäraselt. Jaapanil tuleb päris higine pärastlõuna kui Belgia staarid hakkavad nende väravat pommitama ja Eiji Kawashima peab tegema väravas supermängu. Leicesteri ründaja Shijni Okazaki sai Poola mängus kerge vigastuse ja võib olla Belgia mängust väljas.

Belgia meeskonna kvaliteet on peajagu Jaapani omast üle ja oodata on vaid üht tulemust, mis saadab Jaapani koduteele. Jaapan ei ole hiilanud oma kaitsetööga ja kui vastas on võimas ründeliin, siis tekivad ka probleemid.


Aasia händikäp: Belgia-1,5
2,15