Jalgpalli MM: Brasiilia – Šveits

Parimad vihjed

Esimese turniirinädala lõpetavad Brasiilia ja Šveits Rostovi õhtus. Brasiilia on mängus suurfavoriit ja loomulikult on nad favoriidi seisuses ka tõstmaks trofeed turniiri lõpus.

Neli aastat tagasi lõpetas Saksamaa Brasiilia turniiri häbiväärse 7-1 kaotusega. Copa Americas lõpetasid Brasiilia teekonna Peruu ja Ecuador jättes nad alagrupis kolmandaks.

Kaks viimast ebaõnnestunud turniiri on kindlasti kasvatanud Brasiilia nälga. Peale Copa Americat on nad olnud väga vinges hoos kui 21-st viimastest mängust on nad võitnud 17 ja kaotanud vaid ühe. Kvalifikatsiooni lõpetasid nad suurepärase väravatevahega 41-11.

Isegi kui Brasiilia on teinud imelist mängu, ei tohiks Šveitsi alahinnata. Nad on mänginud peale EURO16 seitseteist mängu ja kaotanud vaid ühe (Portugalile võõrsil). Ka EM-il ei kaotanud nad ühtegi mängu normaalajal. Viimased kontrollkohtumised on ka olnud korralikud. Jaapanit võideti 2-0 ja mängiti viiki Hispaaniaga 1-1.

Kvalifikatsiooni võitsid nad 23-7 väravate vahega ja löödi keskmiselt kolm väravat mängus. Kümnest mängust võideti üheksa.

Šveitsi kaitsel on kindlasti kõva tööpäev kui neid hakkavad hirmutama Neymar ja Couthino. Ei oleks ime kui nende keskkaitsepaarile Granit Xhakale või Valon Behramile ei näidata kollast kaarti. Sealt võiks leida häid panuseid tänasele mängule.

Mõlemad meeskonnad on heas hoos, kuid võib eeldada, et Brasiilia kõva eesliin ikkagi suudab murda Šveitsi tugeva kaitse.