Jalgpalli MM: Hispaania – Venemaa

Parimad vihjed

Võõrustajamaa Venemaa koondis mängib täna kaheksandikfinaalis Hispaaniaga, kes on üheks favoriidiks turniiri võidule.

Venemaa lõpetas alagrupiturniiri teise kohaga Uruguay järel. Venemaa võitis nõrgemad vastased Egiptuse ja Saudi Araabia ilma probleemideta, kuid kui vastu astus tasemel meeskond Uruguay näol, siis hakkas Venemaa väravavõrk sahisema. Venemaa oli kogu aja nagu paanikaseisundis ja mängu ülesehitamisest ei tulnud suurt välja. Igor Smolnikov saadeti juba 36-ndal minutil väljakult minema, kuna ta sai kiirelt kaks kollast kaarti. Mängu lõppskoor oli lõpuks 3-0 Uruguay kasuks, ja Venemaale jäi mõru maitse suhu.

Hispaania ei ole ka mänginud sellisel tasemel, nagu neilt on oodatud, kuid oma on ilusasti ära tehtud. Rasked viigid Portugali ja Maroko vastu ning higine 1-0 võit Iraani üle. Parimatel hetkedel liikus meeskond kiirelt ja efektiivselt ja Diego Costa skooris nendes mängudes kolm väravat ja kindlasti on ta omas elemendis ka Venemaa kahe keskkaitsija vastu.

Venemaa saab oma kooseisu tagasi ühe olulise lüli – Alan Dzagoevi. Võib ka nii juhtuda, et v’ga head mängu näidanud Denis Cheryshev ja Aleksandr Golovin jätkavad algkooseisus. Igor Smolnikov ei mängi eelmise kohtumise punase kaardi tõttu. Hispaanial puudujaid ei ole.

Venemaa pääses alagurpist edasi lihtsalt sellepärast, et see oli niivõrd lihtne. Uruguay vastu nägime, mis juhtub kui vastu astub meeskond mis on tase kõrgemal. Hispaania on neid mänge ennegi mänginud ja koos oma veterankooseisuga on nii närv kui ka motivatsioon omal kohal. Hispaania on Venemaast niivõrd palju parema kvaliteediga ja me oleksime väga üllatunud, kui nad seda mängu normaalajal ei võidaks.