Jalgpalli MM: Horvaatia – Inglismaa

Parimad vihjed

Viik välistatud: Horvaatia võidab
@2,48 Mängima
Horvaatia üle 1,5 värava
@3,90 Mängima

Vaid kolm mängu on 2018 aasta MM-il järel. Tänane poolfinaalkohtumine mängitakse Horvaatia ja Inglismaa vahel.

Meeskondade teekond play offides on olnud suhteliselt sarnane. On mängitud võrdseid kohtumisi ja mõlemad on need enda kasuks kallutanud. See on mõlemat meeskkonda mentaalselt tugevdanud.

Horvaatia ei ole veel kaotusekibedust tundnud. Play offides võideti alles penaltitega nii Taanit kui ka Venemaad. Inglismaa mäng on olnud tasemel ja kui tahad MM-il nii kaugele jõuda, peabki see nii olema. Räägitakse, et meeskonna mäng on natuke passivne, eriti ründefaasis.

Nüüd inglased kohtuvad meeskonnaga kelle vastu sellist mängu mängida ei saa. Horvaatia ründab kiirelt ja agressivselt eriti kui palli passivselt veeretada. Hea näide sellest on mäng Argentiina vastu.

Horvaatia meeskonnas kvaliteedi puudust ei ole kuna keskväljal on maailma tippnimed Luka Modric ja Ivan Rakitic. Samas on ka teised mehed näidanud, et ka nemad võivad mängud ära otsustada.

Inglismaa on play off mängudes välja kukutanud Kolumbia ja Rootsi. Inglismaal on käimas edukaim turniir peale 1966. aastat, kus ka karikas pea kohale tõsteti. Inglismaal on saadud fännide armeed liikvele ja “its coming home” on saanud väljendiks, mida tihedalt kasutatakse. Inglismaa turniir on olnud oodatust palju palju edukam ja suur teene selles on kindlasti peatreeneril Gareth Southgate-l.

Inglismaa tähtsaimaks mängijaks on peetud väravakütti Harry Kane’i. Kane on löönud kuus väravat, kuid meeskonnast leidub veel mehi, kes oskavad väravaid lüüa. Kane’ist veelgi olulisem lüli leidub väravasuult. Jordan Pickfordi suurepärane kaitsetöö on aidanud neid turniiril nii kaugele jõuda. Viimases mängus Rootsi vastu 0-2 võidetud mängus peatas just tema kindlana tundunud väravad.

Kuidas Horvaatia erineb Rootsi meeskonnast? Ühest vastust ei ole, kuid Horvaatial on kõrgem otsustavus ja kvaliteetsem meeste valik. Inglismaal peab õnnestuma kõik paremini kui varem sellel turniiril. Isegi Pickfordi tipptasemel tõrjed ei aita inglasi lõputult.

Horvaatia ei ole näidanud laiskuse märke. Neis heliseb muusika ja see paistab välja ka penaltiseeriates. Mäng õnnestub kõige paremini siis, kui seal ei ole punnitamist. Horvaatia naudib mängimist. Nad mängivad moodsat jalgpalli ja võivad sellel turniiril ja ka tulevikus väga kaugele jõuda. Ka inglased on teinud hea turniiri ja tõstnud maa sellisele tasemele, kus ta peakski olema, kuid finaali neil kahjuks sel korral ei ole asja.

Kohtuvad tõepoolest võrdsed meeskonnad, kuid Horvaatia on olnud meeskkondadest tsipake näljasem. Ei ole nõus bookerite koefidega, mis annavad Inglismaa finaali jõudmise tõenäosuse 60%. Samuti mängu võitmiseks on inglastele antud 42% ja Horvaatiale 27% ja viigi võimaluseks 31%. Lähtuvalt sellest, et seal on väärtust, kasutame tänaseks vihjeks horvaatide võitu ja välistame viigi võimaluse, ehk viigi puhul raha tagasi.


Viik välistatud: Horvaatia võidab
2,48