Jalgpalli MM: Horvaatia – Nigeeria

Parimad vihjed

Horvaatia ja Nigeeria teevad oma turniiri avalöögi laupäeva õhtul Kaliningradis. Horvaatia läheb mängule kindlasti favoriidina ja nende õnnestumisele on saadaval ka häid koefe.

Viimasel MM-il oldi kindlad, et minnakse edasi alagrupist Brasiiliaga koos, kuid horvaatide turniir sinna lõppeski. Sel aastal loodetakse taas edasi pääseda, kuna see on viimaseks turniiriks nii mõnelegi Horvaatia tähele. Väikese edu võib neile anda sellegi eest, et mängitakse oma mandril.

Horvaatia on turniiri üks musti hobuseid. Neil on võimas löögirusikas, mis võib üllatada ka suuri jalgpalliriike. Kvalifikatsiooniturniir neil väga hästi ei õnnestunud, kui lõpetati alagrupp teisel kohal Islandi järel. Sõprusmängud on läinud suhteliselt hästi ja meeskond on saadud toimima.

Horvaatia meeskonna keskväli on turniiri üks tugevamaid, kus möllavad Ivan Racitic, Luca Modric ja Ivan Perisic. Kõik need mehed on oma liigade eliidis ja kindlasti Horvaatia mängu süda. Nad mängivad palle suurele Mario Mandzukicile, kes võidab nii mõnegi palli kaitsjate ees. Horvaatia suurimaks nõrkuseks on kaitsemäng.

Nigeeria on selle alagrupi autsider koos Islandiga, kuigi tundub paberil veelgi nõrgem meeskond. Viimastes kontrollkohtumistes saadi sugeda nii Tšehhilt, Inglismaalt kui ka Serbialt. Viimasest kuuest mängust on suudetud võita vaid üks. Nigeeria kõige tugevamaks küljeks on rünnak, kus laamendavad Premier Liiga mehed. Kaitse ja väravavahi osakond on jällegi väga mannetu ja kindlasti peavad nad oma võrgust välja noppima nii mõnegi palli.

Horvaatia materjal, vorm on peatreener Dalici juhendamisel kindlasti hetkeseisuga Nigeeriast pikalt eest ära. Horvaatia selles mängus kindlasti väravata ei jää, ehk suudav Nigeeria edurivigi vähemalt ühe ära lüüa.