Jalgpalli MM: Kolumbia – Inglismaa

Parimad vihjed

Kaheksandikfinaalide viimane mäng Kolumbia ja Inglismaa vahel tõotab tulla tõeline thriller. Selle paari võitja saab endale vastaseks kas Rootsi või Šveitsi ja poolfinaali vastaseks on kas Horvaatia või Venemaa. Nii et finaali pääsemiseks ei pea kohtuma nn “jalgpalli suurriigiga”.

Inglismaa noorelt meeskonnalt on oodatud läbimurret. Soosiv tabel ja Kolumbia probleemid on pannud isegi inglased mõtlema võimalikust maailmameistritiitlist. Meeskond on hästi balansis ja kaitses mängitakse hästi. Jordan Hendersonil õnnestuvad hiilgavad söödud ja viiemeheline kaitseliin on toonud kindlust ka sinna. Väravavahiga on jätkuvalt probleeme ning Jordan Pickfordi ei tohiks pidada väga kindlaks meheks.

Kolumbial ei saa Inglismaaga lihtne olema, eriti juhul kui James Rodriguez platsile ei pääse. James on olnud hädas säärelihasega kogu turniiri vältel. Alagruppide viimases mängus võeti James platsilt juba peale pooletunnist mängu. James on meeskonnale suur kaotus, kuna see mees loob võimalusi teistele ja otsustab ka vajadusel ise mänge. Samuti Abel Aguilar on tõenäoliselt väljas.

Kolumbia alagrupimängud ei olnud eriti stabiilsed. Esimeses mängus võitis neid Jaapan 2-1. Hea küll, Jaapan mängis enamuse mängust ühemehelises ülekaalus. Teises mängus joosti Poolast üle 3-0 ja viimases mängus Senegal oli parem meeskond, kuid Kolumbial õnnestus ikkagi võita Yerry Mina löögist 1-0.

Inglismaal alagrupimängudes probleeme ei olnud. Tuneesiat võideti küll kohtuniku antud üleminutitel, kuid teises kohtumises joosti Panamast korralikult üle ja võideti 6-1. Viimane nn “mõttetu mäng” mängiti Belgia vastu varumeestega. Inglased ei ole turniiril veel surve all olnud, nii et saab näha kuidas nad sellega toime tulevad.

Standardolukorrad on tänaõhtuses mängus võtmetähtsusega, kuna mõlemal meeskonnal toimib peaga mäng hästi. Kui Kolumbia on mänginud 11-ne mehega, siis ei ole veel suudetud neile väravat lüüa