Jalgpalli MM: Lõuna Korea – Mehhiko

Parimad vihjed

Laupäeva teises kohtumises lähevad vastamisi F alagrupis Rootsile alla jäänud Lõuna Korea ja sensatsioonilise võidu Saksamaa üle saanud Mehhiko.

Lõuna Korea avamäng Rootsi vastu oli täielikult Rootsi meeskonna kontrolli all, kes ei suutnud oma võimalusi hästi ära kasutada. Kohtumine oleks võinud lõppeda ka hoki skooriga.

Lõuna Korea ei saanud tehtud mitte ühtegi lööki Rootsi väravaraamidesse, kuigi Heung-Min Sonil õnnestus mitmel korral oma oskusi näidata.

Mehhiko meeskonna võit Saksamaa üle on siiani MM-i kõige suurem üllatus. Saksamaa küll valdas enamasti palli ja lõi väravaolukordi, kuid mehhiklased kaitsesid oma eduseisu edukalt.

Huvitav kuidas Mehhiko on suutnud ennast valmistada teiseks mänguks, kui avaringis on suudetud võita Saksamaad. Võiks arvata, et nad said korraliku buusti ja purjetavad alagrupist edasi.

Lõuna Korea murekohaks on Joo-Ho Parki vigastus. Muus osas kooseisus muudatusi oodata ei ole.

Kui Lõuna Korea mehed tahavad loota võita, siis peaks välja mõtlema kuidas Mehhiko kõva kaitsest läbi murda. Samuti oma väravavõimalused tuleks ilusasti ära kasutada. Raske, kuid tehtav. Mehhiko oli ju see meeskond, kes hoidis Saksamaa vastu värava puhtana.

Mehhiko taktikaline mitmekesisus on liig Lõuna Koreale. Mehhiko ainsaks murekohaks on väravate löömine. See ei kipu kuidagi õnnestuda. Hea kaitse ja suurepärane väravavaht Guillermo Ocho teevaks kindlaks, et väravaid ei lasta.

Mehhikol ei ole pinged enam nii suured ja kindlasti on nende mängimine vabam ja enesekindlam. Mõlema meeskonna puhul on tavaliselt esimesed poolajad testimiseks ja teisel poolaajal hakkab juhtuma.

Isegi kui Mehhiko suutis võita Saksamaad, ei saa loota, et Lõuna Korea laseb neil lustida. Ei tule kindlasti lihtne mäng Mehhikole, kuid võtavad ikkagist võidu ära.