Jalgpalli MM: Maroko – Iraan

Parimad vihjed

Esimene B alagrupi mäng peetakse täna Peterburgis, kus vastamisi lähevad Maroko ja Iraan. Mõlemad meeskonnad tegid hea kvalifikatsiooniturniiri ja on oodata tasavägist väheste väravatega mängu. Võit selles mängus avaks võimaluse edasipääsuks, alagrupis kus on veel Hispaania ja Portugal.

Maroko pääses 20 aastase vaheaja järel taas MM-finaalturniirile võites alagrupi. Nad ei lasknud lüüa endale mitte ühtegi väravat, samal ajal lüües ise 11. Kõik ei ole sellest vaimustuses, kuna Aafrika kvalifikatsiooni peetakse lihtsaks. Tegelikkuses asi ikka nii ei ole. Näiteks mängis nende alagrupis ka Elevandiluurannik, kes on teada tuntud oma tugevuse poolest.

Maroko loodab edu saavutada kaitsva mängustiiliga. Seda harrastati nii sõprusmängudes kui ka kvalifikatsioonis. Paljud ei usu Maroko edusse, kuna nad peavad lisaks Iraanile jagu saama ka veel Hispaaniast ja Portugalist. Meeskond on sellegipoolest väga võimsas hoos ja viimasest 18-nest mängust ei ole nad kaotanud mitte ühtegi ja 14 nendest on nad võitnud. Spordihai ei paneks imeks, kui sama hoog jätkuks ka MM-il ja pääsetaks alagrupist edasi.

Maroko meeskonnas on palju individuaalseid talente, kelle on ühe pilli järgi suutnud tantsima panna treener Herve Renard. Ründaja Ayoub El Kaabi, keskväljamaestrod Hakim Ziyech ja Karim El Ahmadi tekitavad olukordi ja kapteni paela kandev Juventuse Mehdi Benatia peatab vastaste rünnakuid.

Iraan tegi ka korraliku kvalifikatsiooni, kus 10-nest mängust saadi kuus võitu ja neli viiki. Tubli saavutus, kuna selles grupis mängis ka Lõuna Korea. Iraanil on hea meeskond, ja nende suurimaks staariks on “Iraani Messi” Sardar Azmoun. Iraani hoog oli aga viimastes sõpruskohtumistes nigel. Vaevalt võideti nõrgemaid, kaotused Türgile ja Tuneesiale aga ei luba head turniiri, kuna MM-il on vastased veelgi kõvemast puust.

Nii nagu Marokogi läheb Iraan seda mängu mängima kaitsvalt, aga raske on uskuda, et nad suudavad lõpuni vastu pidada, kuna nende meeskonna vorm, kogemused, talent ei ole Maroko tasemel. Punkti napsamiseks peab Iraan ennast korralikult ületama. Meie panustame sellele, et Maroko võtab siit oma.