Jalgpalli MM: Poola – Senegal

Parimad vihjed

Poola teekond MM-ile läks viperusteta ja oma alagrupp võideti Taani ees. Kui tulevad õiged vastased, võib Poola jõuda päris kaugele. Senegali edasipääs sellest alagrupis ületaks juba ootusi.

Poola kirkaim täht on Robert Lewandowski, kes võitis kvalifikatsiooni väravakuninga tiitli 16-ne tabamusega. Rünnakul abistab teda Arkadiusz Milik, kes tegi tõelise läbimurde viimasel EM-il.

Poola kõva ründekvaliteet aitab luua häid väravavõimalusi isegi olukordadest, mis ei tundu ohtlikud. Senegali suurimaks täheks on Sadio Mane, kes tegi suurepärase hooaja Liverpoolis, suutes värava lüüa isegi Meistrite Liiga finaalis.

Kui Poola käib väljakul lüüakse palju väravaid. Kümnes kvalifikatsioonimängus löödi igas mängus üle 2,5 värava ja seitsmes mängus lõid mõlemad meeskonnad värava. Poola jäi väravata vaid ühe korra. Väravate vahe kümnes kvalifikatsioonimängus oli 28-14. Samuti Senegal jäi kvalifikatsioonis väravata vaid korra.

Nii nagu varasemad mängud on näidanud, ollakse MM-i esimeses mängus eriti ettevaatlikud, ja proovitakse hoida oma värav puhtana. Teades mõlema meeskonna tõhusaid rünnakuid, peab ikka seda Üle 2,5 koefi proovima.