Jalgpalli MM: Prantsusmaa – Argentiina

Parimad vihjed

Jalgpalli MM-i alagrupimängud on läbi saanud ja ainult maailma 16 paremat jätkavad ihaldatud trofeele lahingut. Laupäevases esimeses kaheksandikfinaalis kohtuvad Prantsusmaa ja Argentiina.

Prantsusmaa pääses alagrupist läbi auga. Näitasid vahepeal sellist laiska mängu, aga alagrupp lõpetati kahe võidu ja ühe viigiga.

Argentiina tee kaheksandikfinaali oli päris konarlik. Avamängus ei suudetus Islandi vastu enamat kui 1-1 viik ja teises mängus tegi Horvaatia neist hakkliha võites 3-0.

Argentiina suutis oma naha päästa viimases mängus Nigeeria vastu kui võideti 2-1. Marcos Rojo lõi 86-ndal minutil argentiinlase võiduvärava. Avavärava eest hoolitses Lionel Messi, kes oli ikka mängus sees võrreldes varasemate kohtumistega.

Prantslastel ei olnud alagrupis vastaseid tegelikult ei olnud. Viimane mäng Taani vastu oli see kus oli ka tõsine vastane, kuid mõlemal meeskonnal oli edasipääsuks vaja viiki ja nii see mäng ka lõpuni veeretati.

Meeskonnad lähevad mängima erinevate emotsioonide pealt. Prantslased tulevad vaiksest ja tagasihoidlikust alagrupist. Samal ajal Argentiina sai juba pingeid ja arvatavasti meestel on veel viimase mängu hea emotsioon sees. See on üks Argentiina eeliseid.

Prantslastel ei saa olema nii palju väravavõimalusi kui näiteks Peruu vastu. Argentiina tuleb mängu neljase kaitseliiniga. Nii Ever Banega kui ka Javier Mascherano tõstsid oma lati tunduvalt kõrgemale kui oli vaja mängida elu ja surma peale.

Mascherano mängib Prantsusmaa vastu natuke kaitsvamas positsioonis, siis Banega võib oma oskusi ründes näidata. Ta näitas ka Nigeeria mängus milline tema sööduarsenal on. Samal ajal ootame, et ka Angel Di Maria saab oma mängu käima.

Prantsuse väravakunstnikelt on samuti tarvis uut mängutaset selleks mänguks. Antoine Griezmanilt ja Kylian Mbappelt ootaks ka õnnestusmisi, kuna Argentiina vastu neid võimalusi palju ei tule. On ka muidugi võimalik, et mehed hakkavad ka alles tõsises mängus pingutama.

Argentiinal on rünnakule valida mehi nii mis tapab: lisaks Messile, Gonzalo Higuain, Sergio Aguero ja Paulo Dybala.

Vigastustega probleeme ei ole. Ootame suurt lahingut kus mäng võib minna ühele või teisele poole. Kuna Prantsusmaa on võrdsete mängus favoriit, siis teeksime valikud Argentiinale.