Jalgpalli MM: Rootsi – Šveits

Parimad vihjed

Tänases esimeses kaheksandikfinaalis lähevad vastamisi Rootsi ja Šveits. Tegemist on suhteliselt sarnaste võitkondadega. Mõlemad on hästi organiseeritud ja kontsentreeruvad tihedalt kaitsmisele.

Alagrupimängudest tulid nii Šveits kui ka Rootsi läbi kenasti. Šveits jäi oma alagrupis brasside järel teiseks ja läbiti grupp ilma kaotusteta. Rootsi võitis oma alagrupi, kaotades ainult Saksamaale viimase kohtuniku antud lisaaja minutil.

Mõlemal tiimil on probleeme parimate meeste kokku saamisel. Rootsi keskväljamootor Sebastian Larsson võttis Mehhiko vastu teise kollase kaardi ja on Šveitsi mängust väljas.

Šveitsi kapten Stephan Lichtsteiner ja Fabian Schär said samuti Costa Rica vastu kaardid ja peavad Rootsi vastu kohtumise vahele jätma. Need mängukeelud võivad Šveitsile karmilt kätte maksta, kuna tegemist on kahe olulise lüliga kaitses. Šveitsi pink ei ole nii pikk, et suudetaks nende eemalolekud lihtsalt paigata. Lichtsteiner on olnud ka oliline täiendus ründemängus. Tema jooksud ja tsenderdused on olnud vastastele väga ohtlikud.

Nii nagu Rootsi on juba mitmel korral näidanud, et paberil võivad nad nõrgad olla, kuid mängivad vägevat mängu. Šveits on mängus kerge favoriit, kuid Rootsi ei lase niisama Vladimir Petkovići juhendatavat meeskonda väravale. Mäng on tasavägine ja ei imestaks kui minnakse lisaajale.