Jalgpalli MM: Taani – Austraalia

Parimad vihjed

Neljapäeva pärastlõunases lahingus astuvad vastamisi Austraalia ja Taani. Kuigi Austraalia kaotas avamängu Prantsusmaa vastu, tehti tugev esitus, samal ajal Taani võitles välja napi võidu Peruu vastu.

Taani sai avamängus oma võidu kätte, kuigi õnn oli ka nende poolel. Peruu ei mänginud üldsegi halvasti, tekitades ridamisi ohtlikke olukordi, kuid taanlaste väravavaht Schmeichel tegi supertõrjeid. Muuseas jäeti kasutamata ka penalti.

Prantsusmaa vastu avamängu teinud Austraalia sai napi 2-1 kaotuse. Austraalia tegi hea mängu, kuid ka siin oli Prantsusmaa pool natuke õnne.

Neljapäevases mängus on huvitav näha kumb võtab pallivaldamise enda kanda. Taani agresiivne mängustiil toimis kenasti Peruu vastu, aga mis juhtub kui vastu astub Austraalia. Varasemalt väga ründava mängustiili poolest kuulus Austraalia on maha rahunenud ja kogu meeskond toimib tunduvalt ühtlasemalt. Austraalia suurimaks tugevuseks on eesliini ja kaitse vaheline tasakaal.

Austraalia parim mänguelement on hea keskväli, kus toimetavad Aston Villa mees Mile Jedinak koos Aaron Mooy-ga. Teiseks Austraalia tugitalaks on väravavaht Michael Ryan, kes teenib leiba Brighton’is.

Austraalia kaitse tegutses Prantsusmaa vastu üllatavalt hästi, kuigi paar väikest viga lasti sisse. Kui kaitse ei rebene ja meeskond suudab ettepoole viia piisavalt väge, siis peavad taanlased olema väga ettevaatlikud.

Taani tugevusteks on loov ründemäng, keskkaitse ja loomulikult väravavaht. Meeskonna kõige tähtsamaks mängijaks on Christian Eriksen, kes veab palliga ründemängu väga peenelt ja härra sööduarsenal on lai. Ka tema löögile ei ole midagi ette heita.

Keskkaitsjad Simon Kjær ja Anderas Christiansen tegid hea esimese mängu ja valvasid oma ala hästi.

Mäng tuleb tasavägine ja suure tõenäosusega me ei näe väga palju väravaid. Mõlema meeskonna head väravavahid ja kaitse ei anna selleks lihtsalt võimalust.

Taani meeskonna koosseis on tibake ühtlasem ja Erikseni taoline mees võib olla selles mängus kullast kallim.

Kui Australia soovib unistada edasipääsust, peavad nad siit mängust punkte saama. Austraalia südikas meeskond ei ole lihtne vastane Taanile.