Jalgpalli MM: Taani – Peruu

Parimad vihjed

Ka C alagrupp teeb otsa lahti kui omavahel kohtuvad Taani ja Peruu.

Taanit juhendab Åge Hareid, viies nad peale kaheksa aastast pausi jälle MM-ile. Meeskonna kirkaim täht on vaieldamatult Christian Eriksen, kes on elutähtis lüli keskväljal ja ründemootoriks. Väravavaht on samuti tasemel, kui seal seisab kuulsa isa kuulus poeg Peter Schmeichel.

Peruu on MM-ilt eemal olnud natuke pikemalt. Viimati esineti 1982 aasta MM-il. Peruu jalgpall on tugeval kasvuteel. Kolm aastat tagasi Copa Americal üllatati kõiki kui võideti hõbemedal.

Kvalifikatsioonis Peruu vorm paranes mäng mängult ja lõpuks saadi koht MM-il kui play offis võideti Uus Meremaad. Suhteliset noore meeskonna tähtmängija on väravaahne kapten Paolo Guerrero.

Taani pääses MM-ile samuti läbi play offi, kui võideti Iirimaad. Kontrollkohtumises mängiti üle Mehhiko 2-0. Mängupilt iseeneset imeline ei olnud, kuid näitab seda, et Taani tahab siit grupist edasi minna.

Peruu meeskonna kontrollkohtumised ja üldse selle aasta kohtumised on sujunud väga hästi. Viimases mängus alistati Saudi Araabia 3-0 ja mäng enne seda tehti Rootsiga viik 0-0. Märtsis purustati Island ja Horvaatia.

Mängu kohalt on tegemist väga olulise mänguga, kuna nad mõlemad võitlevad teoreetiliselt alagrupi teise koha pärast.

Taani mängustiili juurde kuuluvad agresiivsus ja kiire mängu rünnakule viimine. Väravale mängitakse kiiresti ja teravalt. Taani suurimaks puuduseks on äärepoolkaitsjad, kes ei ole suutnud nende mänguga kaasa minna.

Peruu võimalused tekivad palli valdamisel ja Taani võimalused kiiretel kontrarünnakutel. Peruu meeskonnas on kvaliteeti ja neil on piisavalt ühtlane meeskond, ehk väga ei imestaks kui tehakse Taanile tuul alla.