Jalgpalli MM: Tuneesia – Inglismaa

Parimad vihjed

Inglismaa võidab ja ei lase endale väravat
@2,06 Mängima

Päeva viimane mäng toimub Tuneesia ja Inglismaa vahel. Ootame Inglismaalt võitu, aga seda ei tohiks võtta iseenesest mõistetavalt.

Inglismaa on kuulus selle poolest, et MM-idel põrutakse. Viimasel MM-il jäädi alagrupis viimaseks kui saadi vaid üks punkt. Tegu oli küll surmagrupiga, aga selline tase jalgpalli sünnimaalt oli täielik farss? Inglismaalt ei maksa ka sel aastal oodata suurt edu, kuid sellest alagrupist peaksid nad ikka edasi saama. Peatreener Gareth Southgate on suure meedia tähelepanu all. Tema pihta hakatakse tulistama kriitikat, õigemini seda juba tehakse.

Inglismaa on viimased 10 mängu mänginud väravate vahega 14-3, mis on väga veenev kuna vastased on olnud tõsised (Brasiilia, Saksamaa, Itaalia, Holland). “Kolme lõvi” kaitse on hetkel hästi paigas, samuti ründes on suurepärased mehed Harry Kane ja Jamie Vardy, aga meeskonna keskväli või osutuda probleemseks, kuna sealt puudub hea söödumeister kes varustaks ründajaid. Keskväli teeb selle eest hästi kaitsetööd, ehk see on ka põhjuseks, et endale ei lasta palju lüüa.

Tuneesia pääses 12 aastase pausi järel taas MM-ile olles kvalifikatsioonis võitmatu. Edasipääsu alagrupist neile võibolla ei pakuks, aga peavalu põhjustavad oma vastastele kindlasti. Kui kvalifikatsioonis valdas Tuneesia enamasti palli, siis MM-il on olukord teine ja nad peavad muutma oma taktika kaitsvaks. Kuidas nad sellega hakkama saavad?

Tuneesia meeskond ei ole paberil nimekas, kuid leiduvad mõned tuttavad nimed. Üle kahe aasta Sunderlandis mänginud Wahbi Khazri omab arusaama inglise jalgpallist ja jagab seda infot ka oma meeskonnakaaslastele. Tuneesia kaitsest leiame 2 hooaja taguse Inglise Premier liiga võitja Yohan Benalouane, kes mängis Leicesteris. Suure tõenäosusega aga tema alustavasse koosseisu ei kuulu, kuna seal on Syam Ben Yousseff ja Yassine Meriah, kes tegid kvalifikatsiooniturniiril väga head tööd.

Venemaal peetav MM näitab kui rasked on avamängud suursoosikutele. Hästi organiseeritud Tuneesia ei ole lihtne vastane, kes teeb kaitsetööd hästi. Liiga palju väravaid sellest mängust oodata ei ole. Raske on näha, et Inglismaa suudaks Tuneesiale põmmutada üle kahe värava.