Jalgpalli MM: Uruguay – Saudi Araabia

Parimad vihjed

Uruguay aasia händikäp -2
@2,09 Mängima
Suarez skoorib mõlemal poolajal
@7,00 Mängima

Teise mängu peavad täna Uruguay ja Saudi Araabia. Hetkel on natuke küsimusi Uruguay vormi kohta, kuid Saudi Araabia oli avamängus lihtsalt kohutav. Uruguay motivatsioon sai kindlasti kõva buusti kui suudeti lõpuks võtta raske 0-1 võit Egiptuse üle.

Uruguay avamäng Egiptuse vastu oli kõike muud kui veenev. Võiduvärav löödi alles 89-ndal minutil, Atletico kaitsemees Jose Maria Gimenez poolt. Uruguay kohta räägiti enne turniiri, et tegemist on meeskonnaga, kellel on kõige kõvemad rünnakud, kui ees mängivad Edison Cavani ja Luis Suarez. Need mehed Egiptuse vastu küll oma taset välja ei mänginud. Suarez tundus olevat omas maailmas kogu mängu vältel – loodetavasti on ta sealt tagasi ja hakkab kõmmutama.

Uruguay rünnakud tegi muidugi raskeks ka Egiptuse hästi organiseeritud kaitse, kes istus väga all ja seal vahelt oli keeruline leida häid sööte. Saudi Araabia peaks olema täiesti teisest puust vastane, ehk Uruguay-l ei tohiks olla probleeme nende kaitsest läbi mängimisel.

Saudi Araabia sai avamängus suure koslepi Venemaalt. Enne MM-i arutati, milline on kõige kehvem meeskond sel aastal – kas Panama või Saudi Araabia. Esimese mängu põhjal ei ole küsimust, et saudid viivad selle karika koju. Venemaa vastu mängiti väga halvasti. Ründemängu peaaegu ei olnud, keskvälja söödud olid ebatäpsed ja hoolimatult sooritatud.

Kõige suuremaks murekohaks on ikkagi saudidel kaitse. Uruguay paneb kindlasti sellise pressi peale, et saudide keskkaitse sooviks jälle Venemaaga mängida. Saudi Araabia väravavaht Abdullah Al-Muaiouf on kõike muud kui enesekindel ja võtab ka arvatavasti kõige halvema väravavahi tiitli sellelt MM-ilt.

Uruguay tuleb mängu nagu teerull ja sõidab Saudi Araabiast üle nii, et tablool on jäähokist tuttavad numbrid.