Jalgpalli MM: Venemaa – Saudi Araabia

Parimad vihjed

Venemaa lööb ühe värava

Aasta oodatuim spordisündmus algab kohe kohe. Traditsioonide kohaselt peab avamängu võõrustajamaa, kelleks sel korral Venemaa. Kohtutakse A alagrupi kaaslase Saudi Araabiaga. Lisaks kuuluvad sinna alagruppi veel Egiptus ja Uruguay.

Venemaa suured plaanid on teada, kuid mängutase on kehvapoolne. Sõpruskohtumisi peeti sel aastal vaid neli, kuid tulemused ei ole kiita, saadi kolm kaotust ja üks viik. Tõsi, vastased olid maailmaklassist Brasiilia, Prantsusmaa, Austria ja Türgi.

Venemaa sõprusmäng Türgi vastu kinnitas nende kehva minekut. Mäng lõppes 1-1, kuid tuttavad probleemid ilmnesid taas – ebaefektiivsus, ei mängita ennast löögile ja kui saadakse, siis ei lööda väravat. Selgelt mängib Venemaa kaitsvalt, ja seal osakonnas asjad enam-vähem töötavad. Kaitseliini juhib kapten ja keskkaitsja Sergei Iganshevich.

Nüüd kui vastu astub selgelt nõrgem vastane, peab Venemaa oma mängu peale suruma ja hakkama palliga mängima. On väga huvitav näha, millise taktikaga Venemaa sellele mängule läheb.

Saudi Araabia pidas viimase sõpruskohtumise Saksamaa vastu. Saksa loomulikult valdas mängus palju palli, kuid Saudi Araabia suutis ennast väga kenasti vee peal hoida. Nad lõid raamidesse neli korda ja ühe neist ka mööda väravavahist ter Stegenist.

Saudi Araabia tähtmängija on Mohammad Al-Sahlawi, kes tegi kvalifikatsioonimängudes 16 väravat. Kõva number, isegi kui vastaste tase ei olnud ühtlane. Tema oskus väravaid lüüa on neile ülimalt oluline, kuna väravavõimalusi Saudi Araabiale sel turniiril palju ei anta.

Keskne küsimus enne mängu on see, kas Venemaa suudab alustada õige taktikaga. Suurim probleem on see, et peavad endale mitte harjumuspäraselt hakkama palliga mängima. Kuidas suudavad nad sellega toime tulla?

Saudi Araabial ei ole mitte üheski MM-i mängus favoriit, mis tähendab seda, et nad võivad mängida pingevabalt. Kõik mis tuleb on õnnestumine. Venemaa vastu nende trumbiks on keskväljalt palli röövimine ja kiired vasturünnakud.

Turniiride avamängud on üldjuhul väheste väravatega ja see tuleneb loomulikult ettevaatlikusest. Kui Venemaa jätkab väravavõimaluste luhtamist, või sinna üldse ei pääse, siis on raske võita. Venemaale on see mäng vaja KINDLASTI võita.

Saudi Araabia seevastu proovib näidata, mis puust nemad tehtud on. Neil on kindlasti nälg see mäng hoopis enda kasuks keerata. Esimene mäng, ja kohe võõrustajamaa vastu – Saudi Araabia jaoks ideaalne…