KHL: Dinamo Riga – Jokerit

Parimad vihjed

Teisipäeval kohtub Helsinki Jokerit kohaliku Dinamo Riga-ga. Jokerite hooaja algus on olnud tugev ja läänekonverentsi juhitakse 15 punktiga kui mängitud on üheksa kohtumist. Väravate vahe on 37-17. Jokerit on löönud kõige rohkem väravaid kogu KHL-is ja väravaid on löödud enam kui keskmiselt neli mängu kohta. Dinamo Riga on samuti hooaega hästi alustanud kui paiknetakse läänekonverentsis viiendal kohal. Meeskond ei ole eriti nimekas, kuid meeskonnatöö toimib ja neid võiks nimetada hooaja üllatajaks.

Jokerit alustab kahemängulist võõrsilturneed. Riiast reisitakse edasi Bratislavasse. Võõrsil mängud on läinud siiamaani hästi (2 võitu ja üks kaotus SKA-le) Jokerit kaotas viimases kohtumises kodus Jekaterinburgile. Mõlemad meeskonna väravavahid on teinud head tööd. Janis Kalnins on napsanud litreid 92,9% kindlusega ja Ryan Zapolski 95,6% kindlusega. Jokerite kõige resultatiivsem mees on Nicklas Jensen 10 (3+7).

Dinamo Riga on kogunud üheksa mänguga 11 punkti. Väravate vahe on 22-19. Riga naasis just kolmemänguliselt võõrsilturneelt, kust võeti kaasa neli punkti. Kodus on mängitud neli kohtumist, millest kaks on võidetud. Suurimateks õnnestujateks Rigas on olnud KalPast Lätti siirdunud ründav kaitse Mathew Maione ja kesktormaja Linus Videll. Maione on kogunud juba 10 punti (3+7) ja Videll 11 (6+5). Meeskonna väravavaht Kristers Gudlevskis on tõrjunud 92,7% kindlusega. Vigastustega probleeme ei ole.

Kaks hooaja alguse komeeti kohtuvad ja mäng tuleb tasavägine. Koefimeistrid soosivad siiski Jokereid ja see loob kõrge koefi Dinamo Rigale. Jokerit on küll soosik, kui mitte nii suur kui koefidest võiks välja lugeda. Mängime Dinamo Rigale just tänu koefide väärtusele.