Ligue 1: Olympique Marseille – Toulouse FC

Parimad vihjed

Händikäp: Marseille -1,5 väravat
@2,23 Mängima

Lisaks Inglismaa Premier Liigale saab reedel avalöögi prantsuse Ligue 1. Marseille lõpetas eelmise hooaja neljandana kui Toulose oli alles 18-nes, mille järel meeskond pidi mängima play off kohtumisi, et mitte kukkuda madalamasse liigasse.

Toulouse pikaajaline peatreener Pascal Dupaz sai eelmise hooaja keskel kinga ja asemele palgati Mickaël Debève, kellel õnnestus klubi veepeal hoida. Sel hooajal on Toulouse peatreeneriks Alain Casanova, kellel on Toulouse treenimise kogemus aastatest 2008-2015.

Toulouse treeningmängud on läinud väga kehvasti ja kindlasti loodetakse, et hooaeg algab edukamalt. Meeskond oli suhteliselt aktiivne üleminekuperioodil ja lisaks kõigele meeskonna eelmise aasta resultatiivseima mehe Max Gardeli lepingut pikendati.

Noor lubav väravavaht Alan Lafont kaubeldi Fiorentinasse ja asemele toodi natuke kehvema tasemega Baptiste Reynet. Suurimaks kaubaks oli Issa Diopi liikumine West Hami, mille eest Toulouse sai 25 miljonit eurot. Toulouse hankis endale uue ründaja Firmin Mubele.

Marseille eelmine hooaega Ligue 1 oli rahuldav kui neljanda kohaga kaasnes koht Euroopa Liigas. Eelmisel hooajal tehti seal head mängu ja kaotati alles finaalis Atletico Madridile. Sel hooajal läheb Marseille võitlema koha eest esikolmikus, et ka Meistrite Liigas ennast näidata.

Rudi Garciale on see kolmandaks hooajaks Marseille tüüri juures. Algava hooaja ootused on loomulikult asetatud kõrgemale kui varasematel hooaegadel. Garcia on teinud mitu muudatust meeskonda, mis peaks neid tugevamaks muutma. Noored kaitsjad Duje Caleta-Car ja Jordan Amavi. Remi Cabellani laenuperiood Saint – Etiennis lõppes ja mees tuleb rünnet tugevdama.

Keskväljalt müüdi Andre Zambo Anguissasta Fulhami 33 miljoni eest. Väga suureks mureks see neile ei ole kuna kvaliteeti keskväljal neil leidub.

Ka Marseille kontrollkohtumised ei läinud nii nagu loodetud. Avamängus peavad nad ennast kokku võtma kui soovivad seda võita ja mitte miski muu ei rahulda selles mängus Marseillet.

Marseillel on võimalus alustada hooaega võiduga endast tunduvalt nõrgema meeskonna vastu just koduväljakul. Meeskonnast leiduva potensiaaliga ja koduväljaku eelisega Marseille purustab külalised vähemalt kahe väravaga.


Händikäp: Marseille -1,5 väravat
2,23