Liiga: HPK – Kärpät

Parimad vihjed

Liiga hooaeg algab neljapäeval kui valitsev Soome meister HPK võõrustab kevadist finaalivastast Oulu Kärpät. Mõlemas meeskonnas on suvel tehtud suuri muudatusi, kuid saapaid suudavad paremini täita Kärpäte asendusmehed.

HPK on palju muutunud. Kaotati kõik eelmisel ilma teinud mehed Teemu Turunen, Otto Paajanen, Robert Leino, Jesper Lindgren ja Emil Larmi ja need on vaid osad, kes lahkusid. Uusi mängijaid on hangitud Mestis liigast ja väiksematest Liiga klubidest, kuid täielikku asendust ei ole saadud.

HPK on mänginud juba mõned CHL mängud ja ei ole hästi läinud. Nelja mänguga on kogutud neli punkti. Võidetud on üks mäng ja see ka lisaajal EV Zugi vastu.

Kärpät said hea täienduse kui Jesse Puljujärvi liitus. Noor ründaja on Liiga üks huvitavamaid mängijad sel hooajal. Kohe CHL mängudes on mees nelja mänguga teinud neli punkti (2+2). Kärpät on võitnud CHL-is neljast mängust kolm ja kogunud üheksa punkti. Kui HPK väravahid ei ole millegi heaga silma paistnud, siis Kärpätes on olukord parem. Justus Annunen on teinud suurepärast tööd.

Kontrollkohtumistes HPK tegemised on olnud hädised. Ka Kärpät ei ole vaimustanud, kuid on olnud helgemaid hetki.

Panustame avamängus külaliste (Kärpät) võidule.