Meistrite Liiga: Ajax – Tottenham

Parimad vihjed

Kolmapäeval peavad Meistrite Liiga poolfinaali korduskohtumise Amsterdami Ajax ja Tottenham Hotspur. Mõlemad jõudsid nii kaugele mõnevõrra üllatuslikult, kuid täiesti teenitult. Spurs soovib saada ajaloolist esimest finaalikohta.

Ajax jahib veel kolmikvõitu. Karikafinaalis võideti Willem II 4-0 ja liigas juhitakse napilt PSV ees. Lisaks soovivad nad šokeerida Euroopat Meistrite liiga võiduga. Vaid seitse klubi on sellise asjaga suutnud hakkama saada. Ajax võitis kolm tiitlit viimati aastal 1972.

Tottenhami hooaeg sõltub suuresti sellel kohtumisel. Premieris on jäänud vaid üks kohtumine ja nende lootused on hetkel Euroopal. Järgmiseks hooajaks on Meistrite Liigas koht olemas, kuid see ei tulnud lihtsalt. Nädalavahetusel kaotati Bournemouthile, kuid Arsenal ja ManU olid niivõrd lahked ja andsid koha oma kaotustega Spursile.

Bournemouthile kaotati peale seda kui kaks Spursi mängijat eemaldati punase kaardiga. Nad pidid terve ühe poolaja kaitsma üheksa mängijaga ja see annab kindlasti meeste jalgades tunda kui minnakse väledate ja agressivsete hollandlaste vastu. Kõik nõrkusehetked kasutatakse ära.

Ajax on ainus meeskond kes on igas ML mängus sel hooajal skoorinud. Tottenhamil ei saa lihtne olema. Külalised on saanud viis kaotust viimases kuues kohtumises. Alates 2018 aasta algusest on Spurs võitnud võõrsil vaid ühe ML kohtumise. Ajax on võitnud viimased viis kohtumist ja me anname korraliku eelise just neile koos kenade koefidega üle 2,00