Meistrite Liiga: Liverpool – Barcelona

Parimad vihjed

Mäletavasti kaotas Liverpool Barcelona vastu avakohtumise 3-0 ja teises ringis on neil vaja üle väga kõrge mäe ronida. Punased peavad järele tegema Roma eelmise aasta supertulemuse kui avamäng kaotati Barcale 4-1, kuid mindi siiski edasi.

Liverpooli avamäng oli tunduvalt parem kui skoor seda väljendas. Klopp ütles isegi, et see oli nende parim esitlus võõral väljakul viimasel kahel hooajal. Vägev esitlus siiski kahjuks väravaga ei päädinud. Kodus peaks värava löömine neil Anfieldi toel paremini välja tulema.

Barcelona on võitnud viimasest 18. Meistrite liiga playoffide võõrsilmängust võitnud vaid viiel korral (V5, Viik 4, K9). Nad ei ole sel hooajal võõrsil kaotanud, kuid mängud Interi ja Lyoniga ei ole midagi mille üle uhkust tunda. Võõrsil on võidetud sel hooajal Tottenham 2-4 ja ManU 0-1.

Liverpool ei ole kodus kaotanud viimased 19 kohtumist (V16, viik 3, K0). Viimased kuus mängu on võidetud ja löödud nendes 20 väravat. Premieris on võidetud sel hooajal 16 mängu 18. ja Meistrite liigas kuus mängu seitsmest. Ajalooliselt on nad kodus kaotanud Euroopa liigade poolfinaalis vaid korra ja seda aastal 1970.

Nende kodusstatistika näitab, et nad peaksid tegema hea tulemuse, eriti arvestades Barca kesist võõrsil mängimist. Meie arvates on koef Liverpoolile liiga hea, et seda mitte mängida.